Companie
Detalii identificare
Nume firmăLOGIC SOFTWARE ENGINEERING SRL
Cod unic de înregistrare35626776 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/85/2016
EUIDROONRC.J19/85/2016
Data înființării10.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaFlorilor, Gheorgheni, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
273.036
Profit (Lei)
215.965
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 273.036 | 215.965 | 17.997 | 24.158 | 0 | 240.372 | 216.214 | 1 |
| 2024 | 274.300 | 223.657 | 18.638 | 4.747 | 0 | 228.652 | 223.905 | 1 |
| 2023 | 288.800 | 247.017 | 20.585 | 3.958 | 0 | 265.077 | 261.119 | 1 |
| 2022 | 296.760 | 259.948 | 21.662 | 3.741 | 0 | 263.929 | 260.188 | 1 |
| 2021 | 278.000 | 245.841 | 20.487 | 7.257 | 0 | 260.481 | 253.224 | 1 |
| 2020 | 212.600 | 181.946 | 15.162 | 2.877 | 0 | 200.253 | 197.376 | 1 |
| 2019 | 170.000 | 141.506 | 11.792 | 2.711 | 0 | 144.457 | 141.746 | 1 |
| 2018 | 185.694 | 158.767 | 13.231 | 11.528 | 0 | 170.535 | 159.007 | 1 |
| 2017 | 169.470 | 155.577 | 12.965 | 9.110 | 540 | 164.347 | 155.777 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
79.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
9.95
Viteza rotație active
1.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
79.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
215.965 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 79.1% | 81.54% | 85.53% | 87.6% | 88.43% | 85.58% | 83.24% | 85.5% | 91.8% |
| Marjă profit brut | 80.03% | 82.52% | 86.41% | 88.58% | 89.36% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.89% | 94.6% | 99.91% | 97.08% | 92.18% | 99.83% | 99.85% | 99.87% |
| Profit net per salariat | 215.965 Lei | 223.657 Lei | 247.017 Lei | 259.948 Lei | 245.841 Lei | 181.946 Lei | 141.506 Lei | 158.767 Lei | 155.577 Lei |
Viteza rotație active
1.14
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
220.43 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.14 | 1.2 | 1.09 | 1.12 | 1.07 | 1.06 | 1.18 | 1.09 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 220.43 zile | 207.36 zile | 209.55 zile | 217.54 zile | 13.79 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 273.036 Lei | 274.300 Lei | 288.800 Lei | 296.760 Lei | 278.000 Lei | 212.600 Lei | 170.000 Lei | 185.694 Lei | 169.470 Lei |
Lichiditate curentă
9.95
Lichiditate imediată
9.95
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.95 | 48.17 | 66.97 | 70.55 | 35.89 | 69.6 | 53.29 | 14.79 | 18.04 |
| Lichiditate imediată | 9.95 | 48.17 | 66.97 | 70.55 | 35.89 | 69.6 | 53.29 | 14.79 | 18.04 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.33% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.67% |
©Firme.ro