Companie
Detalii identificare
Nume firmăTAXSCAPE S.R.L.
Cod unic de înregistrare35651664 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2120/2016
EUIDROONRC.J40/2120/2016
Data înființării15.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaNada Florilor nr. 1, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
171.200
Profit (Lei)
20.065
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 171.200 | 20.065 | 1.672 | 167.866 | 153.254 | 29.924 | 20.305 | 1 |
| 2024 | 225.470 | 123.002 | 10.250 | 143.320 | 173.457 | 91.386 | 123.242 | 1 |
| 2023 | 250.895 | 199.685 | 16.640 | 3.082 | 0 | 252.355 | 249.073 | 1 |
| 2022 | 180.138 | 171.358 | 14.280 | 860 | 0 | 173.158 | 171.598 | 1 |
| 2021 | 62.071 | 59.201 | 4.933 | 807 | 0 | 57.723 | 56.916 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 2.485 | 0 | 200 | -2.285 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 2.485 | 0 | 200 | -2.285 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 1.800 | 0 | 265 | -1.535 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.82%
Lichiditate curentă
0.18
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.82%
Profit net per salariat
20.065 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.72% | 54.55% | 79.59% | 95.13% | 95.38% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.07% | 64.8% | 80.46% | 96.09% | 96.28% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.82% | 99.81% | 80.17% | 99.86% | 100% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 20.065 Lei | 123.002 Lei | 199.685 Lei | 171.358 Lei | 59.201 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
143.99
Durata medie încasare creanțe
51.5 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 0.85 | 0.99 | 1.04 | 1.08 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 143.99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 51.5 zile | 143.17 zile | 353.83 zile | 333.55 zile | 277.49 zile | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 171.200 Lei | 225.470 Lei | 250.895 Lei | 180.138 Lei | 62.071 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.18
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
83.66%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.18 | 0.64 | 81.88 | 201.35 | 71.53 | 0.08 | 0.08 | 0.15 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.64 | 81.88 | 201.35 | 71.53 | 0.08 | 0.08 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 83.66% | 65.49% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 16.34% | 34.51% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro