Companie
Detalii identificare
Nume firmăSINGLE TAX SRL
Cod unic de înregistrare35690973 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2561/2016
EUIDROONRC.J40/2561/2016
Data înființării23.02.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaTurnu Măgurele nr. 1, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
143.788
Profit (Lei)
49.333
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 143.788 | 49.333 | 4.111 | 4.636 | 3.929 | 52.525 | 51.818 | 1 |
| 2023 | 104.616 | 19.245 | 1.604 | 4.597 | 4.961 | 22.121 | 22.485 | 1 |
| 2022 | 99.904 | 7.114 | 593 | 17.419 | 928 | 23.845 | 7.354 | 1 |
| 2021 | 100.301 | 14.937 | 1.245 | 2.972 | 3.993 | 26.813 | 27.834 | 1 |
| 2020 | 85.258 | 12.657 | 1.055 | 15.817 | 8.702 | 20.012 | 12.897 | 1 |
| 2019 | 85.583 | 2.091 | 174 | 5.817 | 2.163 | 14.439 | 10.785 | 1 |
| 2018 | 87.489 | 8.494 | 708 | 15.641 | 6.086 | 18.249 | 8.694 | 1 |
| 2017 | 72.249 | 13.880 | 1.157 | 2.471 | 5.198 | 11.353 | 14.080 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.2%
Lichiditate curentă
11.33
Viteza rotație active
2.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.2%
Profit net per salariat
49.333 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.31% | 18.4% | 7.12% | 14.89% | 14.85% | 2.44% | 9.71% | 19.21% |
| Marjă profit brut | 35.26% | 19.25% | 8.1% | 15.77% | 15.77% | 3.44% | 10.71% | 21.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 95.2% | 85.59% | 96.74% | 53.66% | 98.14% | 19.39% | 97.7% | 98.58% |
| Profit net per salariat | 49.333 Lei | 19.245 Lei | 7.114 Lei | 14.937 Lei | 12.657 Lei | 2.091 Lei | 8.494 Lei | 13.880 Lei |
Viteza rotație active
2.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
23.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.55 | 3.86 | 4.03 | 3.26 | 2.97 | 5.15 | 3.6 | 4.37 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 591.14 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.71 zile | 2.44 zile | 1.39 zile | 6.28 zile | 3.42 zile | 22.46 zile | 23.68 zile | 4.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 143.788 Lei | 104.616 Lei | 99.904 Lei | 100.301 Lei | 85.258 Lei | 85.583 Lei | 87.489 Lei | 72.249 Lei |
Lichiditate curentă
11.33
Lichiditate imediată
11.33
Pondere active imobilizate
6.96%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.33 | 4.81 | 1.37 | 9.02 | 1.27 | 2.48 | 1.17 | 4.59 |
| Lichiditate imediată | 11.33 | 4.81 | 1.37 | 9.02 | 1.27 | 2.48 | 1.16 | 4.59 |
| Pondere active imobilizate | 6.96% | 18.32% | 3.75% | 12.96% | 30.31% | 13.03% | 25.01% | 31.41% |
| Pondere active circulante | 93.04% | 81.68% | 96.25% | 87.04% | 69.69% | 86.97% | 74.99% | 68.59% |
©Firme.ro