Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAVIDMAR FRESH SRL
Cod unic de înregistrare RO 35731836 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/129/2016
EUIDROONRC.J51/129/2016
Data înființării01.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4721
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul de fructe şi legume proaspete -vânzarea cu amănuntul de fructe şi legume conservate
-vânzarea cu amănuntul de fructe şi legume proaspete -vânzarea cu amănuntul de fructe şi legume conservate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaIndependenţei nr. 33, Budeşti, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
231.611
Profit (Lei)
-1.042
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 231.611 | -1.042 | -87 | 791.232 | 267.878 | 1.178.996 | 655.642 | 1 |
| 2023 | 1.294.663 | 263.724 | 21.977 | 490.527 | 237.903 | 909.308 | 656.684 | 1 |
| 2022 | 1.213.939 | 332.544 | 27.712 | 242.312 | 212.862 | 421.585 | 392.959 | 1 |
| 2021 | 405.046 | 35.276 | 2.940 | 360.970 | 238.035 | 183.350 | 60.415 | 1 |
| 2020 | 330.023 | 0 | 0 | 335.478 | 185.732 | 174.388 | 25.139 | 1 |
| 2019 | 404.351 | 334 | 28 | 341.828 | 178.669 | 187.620 | 31.331 | 1 |
| 2018 | 315.079 | 25.103 | 2.092 | 52.458 | 15.054 | 68.401 | 30.997 | 1 |
| 2017 | 217.872 | 13.835 | 1.153 | 18.931 | 5.333 | 19.492 | 5.894 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-0.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.16%
Lichiditate curentă
1.49
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-0.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.16%
Profit net per salariat
-1.042 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -0.45% | 20.37% | 27.39% | 8.71% | 0% | 0.08% | 7.97% | 6.35% |
| Marjă profit brut | 4.07% | 21.19% | 28.13% | 10.39% | 0.05% | 0.9% | 9.44% | 7.35% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.16% | 40.16% | 84.63% | 58.39% | 0% | 1.07% | 80.99% | 100% |
| Profit net per salariat | -1.042 Lei | 263.724 Lei | 332.544 Lei | 35.276 Lei | 0 Lei | 334 Lei | 25.103 Lei | 13.835 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
20.08
Durata medie încasare creanțe
436.53 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 1.13 | 1.91 | 0.96 | 0.92 | 1.1 | 3.78 | 8.78 |
| Viteza rotație stocuri | 20.08 | 11.86 | 6.28 | 2.61 | 2.17 | 2.59 | 7.42 | 13.27 |
| Durata medie încasare creanțe | 436.53 zile | 16.15 zile | 4.66 zile | 20.88 zile | 16.03 zile | 13.08 zile | 22.11 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 231.611 Lei | 1.294.663 Lei | 1.213.939 Lei | 405.046 Lei | 330.023 Lei | 404.351 Lei | 315.079 Lei | 217.872 Lei |
Lichiditate curentă
1.49
Lichiditate imediată
1.48
Pondere active imobilizate
18.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.49 | 1.85 | 1.74 | 0.51 | 0.52 | 0.55 | 1.3 | 1.03 |
| Lichiditate imediată | 1.48 | 1.63 | 0.94 | 0.08 | 0.07 | 0.09 | 0.49 | 0.16 |
| Pondere active imobilizate | 18.51% | 20.74% | 33.55% | 56.49% | 51.58% | 48.78% | 18.04% | 21.48% |
| Pondere active circulante | 81.49% | 79.26% | 66.45% | 43.51% | 48.42% | 51.22% | 81.96% | 78.52% |
©Firme.ro