Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUTTERFLYKOM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 35763463 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/131/2016
EUIDROONRC.J21/131/2016
Data înființării07.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaBrutăriei nr. 58, Gheorghe Doja, Ialomiţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
604.058
Profit (Lei)
47.894
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 604.058 | 47.894 | 3.991 | 80.245 | 71.454 | 112.946 | 92.672 | 1 |
| 2023 | 548.813 | 36.031 | 3.003 | 18.024 | 0 | 62.802 | 44.778 | 1 |
| 2022 | 464.692 | 5.335 | 445 | 26.087 | 0 | 40.169 | 14.082 | 2 |
| 2021 | 379.427 | 0 | 0 | 21.159 | 1.120 | 28.787 | 8.748 | 2 |
| 2020 | 297.918 | 0 | 0 | 19.354 | 2.801 | 29.820 | 13.267 | 2 |
| 2019 | 314.703 | 0 | 0 | 15.759 | 0 | 49.179 | 33.420 | 2 |
| 2018 | 242.732 | 5.485 | 457 | 11.177 | 0 | 46.124 | 34.947 | 1 |
| 2017 | 271.147 | 16.974 | 1.415 | 9.580 | 0 | 39.041 | 29.461 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.68%
Lichiditate curentă
1.41
Viteza rotație active
3.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51.68%
Profit net per salariat
47.894 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.93% | 6.57% | 1.15% | 0% | 0% | 0% | 2.26% | 6.26% |
| Marjă profit brut | 9.18% | 7.55% | 2.13% | 0% | 0% | 0.52% | 3.26% | 7.26% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 51.68% | 80.47% | 37.89% | 0% | 0% | 0% | 15.7% | 57.62% |
| Profit net per salariat | 47.894 Lei | 36.031 Lei | 2.668 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.485 Lei | 16.974 Lei |
Viteza rotație active
3.28
Viteza rotație stocuri
7.05
Durata medie încasare creanțe
7.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.28 | 8.74 | 11.57 | 12.69 | 9.13 | 6.4 | 5.26 | 6.95 |
| Viteza rotație stocuri | 7.05 | 11.95 | 20.73 | 26.43 | 11.15 | 54.32 | 6.29 | 29.12 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.73 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 1.32 zile | 0.95 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 604.058 Lei | 548.813 Lei | 232.346 Lei | 189.714 Lei | 148.959 Lei | 157.352 Lei | 242.732 Lei | 271.147 Lei |
Lichiditate curentă
1.41
Lichiditate imediată
0.34
Pondere active imobilizate
38.75%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.41 | 3.48 | 1.54 | 1.36 | 1.54 | 3.12 | 4.13 | 4.08 |
| Lichiditate imediată | 0.34 | 0.94 | 0.68 | 0.68 | 0.16 | 2.75 | 0.68 | 3.1 |
| Pondere active imobilizate | 38.75% | 0% | 0% | 3.74% | 8.59% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 61.25% | 100% | 100% | 96.26% | 91.41% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro