Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOTAL ACTIV CONCEPT SRL
Cod unic de înregistrare35777523 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/482/2016
EUIDROONRC.J3/482/2016
Data înființării09.03.2016 - 10 ani
Informații de contact
AdresaRepublicii nr. 148, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
244.032
Profit (Lei)
169.750
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 244.032 | 169.750 | 14.146 | 43.095 | 65.460 | 1.548.383 | 1.525.748 | 1 |
| 2023 | 235.260 | 200.406 | 16.701 | 23.685 | 69.960 | 1.354.723 | 1.355.998 | 1 |
| 2022 | 145.615 | 92.994 | 7.750 | 13.252 | 74.460 | 1.164.384 | 1.155.592 | 1 |
| 2021 | 266.566 | 229.195 | 19.100 | 49.579 | 78.960 | 1.003.216 | 1.062.597 | 1 |
| 2020 | 279.709 | 228.327 | 19.027 | 12.261 | 83.460 | 762.204 | 833.403 | 1 |
| 2019 | 256.624 | 209.511 | 17.459 | 26.125 | 87.960 | 543.241 | 605.076 | 1 |
| 2018 | 178.023 | 143.598 | 11.967 | 7.732 | 0 | 403.297 | 395.565 | 1 |
| 2017 | 168.653 | 136.524 | 11.377 | 7.396 | 0 | 259.364 | 251.968 | 1 |
Marja profit net
69.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.13%
Lichiditate curentă
35.93
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
69.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.13%
Profit net per salariat
169.750 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 69.56% | 85.18% | 63.86% | 85.98% | 81.63% | 81.64% | 80.66% | 80.95% |
| Marjă profit brut | 70.43% | 85.99% | 64.71% | 86.86% | 82.61% | 82.64% | 81.66% | 81.95% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.13% | 14.78% | 8.05% | 21.57% | 27.4% | 34.63% | 36.3% | 54.18% |
| Profit net per salariat | 169.750 Lei | 200.406 Lei | 92.994 Lei | 229.195 Lei | 228.327 Lei | 209.511 Lei | 143.598 Lei | 136.524 Lei |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
17.34
Durata medie încasare creanțe
2293.8 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.17 | 0.12 | 0.25 | 0.33 | 0.41 | 0.44 | 0.65 |
| Viteza rotație stocuri | 17.34 | 16.54 | 10.24 | 18.94 | 279709 | 2883.42 | 1745.32 | 33.73 |
| Durata medie încasare creanțe | 2293.8 zile | 2058.93 zile | 2879.98 zile | 1345.74 zile | 991.88 zile | 663.98 zile | 826.65 zile | 548.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 244.032 Lei | 235.260 Lei | 145.615 Lei | 266.566 Lei | 279.709 Lei | 256.624 Lei | 178.023 Lei | 168.653 Lei |