Companie
Detalii identificare
Nume firmăDASVAS CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare35784652 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/395/2016
EUIDROONRC.J33/395/2016
Data înființării10.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaGării nr. 30, Prelipca, Suceava
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
110.000
Profit (Lei)
26.385
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110.000 | 26.385 | 2.199 | 9.990 | 0 | 21.826 | 11.836 | 1 |
| 2024 | 102.850 | -26.251 | -2.188 | 15.063 | 0 | 514 | -14.549 | 2 |
| 2023 | 94.700 | 8.741 | 728 | 9.667 | 0 | 21.369 | 11.702 | 1 |
| 2022 | 79.150 | 0 | 0 | 3.146 | 0 | 6.107 | 2.961 | 2 |
| 2021 | 99.600 | 11.590 | 966 | 6.357 | 0 | 19.178 | 12.821 | 2 |
| 2020 | 42.500 | 0 | 0 | 6.135 | 0 | 7.366 | 1.231 | 2 |
| 2019 | 90.000 | 9.922 | 827 | 600 | 0 | 2.218 | 1.618 | 2 |
| 2018 | 37.001 | 3.097 | 258 | 8.303 | 0 | 0 | -8.303 | 2 |
| 2017 | 49.850 | 0 | 0 | 11.400 | 0 | 0 | -11.400 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
2.18
Viteza rotație active
5.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
26.385 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.99% | -25.52% | 9.23% | 0% | 11.64% | 0% | 11.02% | 8.37% | 0% |
| Marjă profit brut | 24.94% | 0% | 10.18% | 0% | 11.99% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 74.7% | 0% | 90.4% | 0% | 100% | -37.3% | 0% |
| Profit net per salariat | 26.385 Lei | -13.126 Lei | 8.741 Lei | 0 Lei | 5.795 Lei | 0 Lei | 4.961 Lei | 1.549 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
5.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.04 | 200.1 | 4.43 | 12.96 | 5.19 | 5.77 | 40.58 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 110.000 Lei | 51.425 Lei | 94.700 Lei | 39.575 Lei | 49.800 Lei | 21.250 Lei | 45.000 Lei | 18.501 Lei | 24.925 Lei |
Lichiditate curentă
2.18
Lichiditate imediată
2.18
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.18 | 0.03 | 2.21 | 1.94 | 3.02 | 1.2 | 3.7 | 0 | 0 |
| Lichiditate imediată | 2.18 | 0.03 | 2.21 | 1.94 | 3.02 | 1.2 | 3.7 | 0 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0 | 0 |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 0 | 0 |
©Firme.ro