Companie
Detalii identificare
Nume firmăNOVA INSTAL SISTEM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 35793170 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016001067120
EUIDROONRC.J2016001067120
Data înființării11.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaPrimăverii nr. 16, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.508.526
Profit (Lei)
891.263
Număr angajați
3
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.508.526 | 891.263 | 74.272 | 338.415 | 75.962 | 1.153.957 | 891.504 | 3 |
| 2023 | 821.173 | 508.591 | 42.383 | 152.216 | 9.564 | 654.692 | 512.040 | 2 |
| 2022 | 295.965 | 120.422 | 10.035 | 233.933 | 6.509 | 347.971 | 120.662 | 2 |
| 2021 | 294.221 | 194.711 | 16.226 | 9.118 | 3.651 | 436.879 | 431.642 | 1 |
| 2020 | 288.326 | 184.088 | 15.341 | 97.639 | 42.327 | 320.005 | 265.380 | 1 |
| 2019 | 282.607 | 181.052 | 15.088 | 28.210 | 61.777 | 229.069 | 262.933 | 1 |
| 2018 | 261.414 | 206.641 | 17.220 | 9.885 | 20.369 | 196.131 | 206.881 | 0 |
| 2017 | 176.015 | 125.473 | 10.456 | 41.189 | 22.928 | 143.974 | 125.713 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
59.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Lichiditate curentă
3.41
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
59.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Profit net per salariat
297.088 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 59.08% | 61.93% | 40.69% | 66.18% | 63.85% | 64.06% | 79.05% | 71.29% |
| Marjă profit brut | 62.02% | 62.67% | 41.56% | 67.17% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.97% | 99.33% | 99.8% | 45.11% | 69.37% | 68.86% | 99.88% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 297.088 Lei | 254.296 Lei | 60.211 Lei | 194.711 Lei | 184.088 Lei | 181.052 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
2205.45
Durata medie încasare creanțe
155.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 1.24 | 0.83 | 0.67 | 0.8 | 0.97 | 1.21 | 1.05 |
| Viteza rotație stocuri | 2205.45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 155.94 zile | 69.6 zile | 266.51 zile | 247.79 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 502.842 Lei | 410.587 Lei | 147.983 Lei | 294.221 Lei | 288.326 Lei | 282.607 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.41
Lichiditate imediată
3.41
Pondere active imobilizate
6.18%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.41 | 4.3 | 1.49 | 47.91 | 3.28 | 8.12 | 19.84 | 3.5 |
| Lichiditate imediată | 3.41 | 4.3 | 1.49 | 47.91 | 3.28 | 8.12 | 19.84 | 3.5 |
| Pondere active imobilizate | 6.18% | 1.44% | 1.84% | 0.83% | 11.68% | 21.24% | 9.41% | 13.74% |
| Pondere active circulante | 93.82% | 98.56% | 98.16% | 99.17% | 88.32% | 78.76% | 90.59% | 86.26% |
©Firme.ro