Companie
Detalii identificare
Nume firmăHOLOCONT EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare35802252 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000606083
EUIDROONRC.J2016000606083
Data înființării15.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaBraşovului nr. 41A, Loc. Râşnov | Oraş Râşnov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
534.971
Profit (Lei)
211.610
Număr angajați
3
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 534.971 | 211.610 | 17.634 | 600.395 | 685.455 | 127.399 | 212.459 | 3 |
| 2024 | 293.364 | 111.603 | 9.300 | 46.525 | 95.043 | 70.194 | 118.712 | 1 |
| 2023 | 283.639 | 112.305 | 9.359 | 14.389 | 104.208 | 23.480 | 113.299 | 1 |
| 2022 | 294.626 | 176.601 | 14.717 | 32.493 | 53.977 | 155.510 | 176.994 | 1 |
| 2021 | 242.900 | 120.384 | 10.032 | 4.659 | 57.377 | 129.937 | 182.655 | 1 |
| 2020 | 225.660 | 109.127 | 9.094 | 28.851 | 46.771 | 144.825 | 162.745 | 1 |
| 2019 | 214.810 | 99.437 | 8.286 | 46.312 | 67.814 | 250.538 | 272.040 | 1 |
| 2018 | 161.220 | 83.080 | 6.923 | 49.706 | 47.348 | 194.961 | 192.603 | 1 |
| 2017 | 138.500 | 57.240 | 4.770 | 60.866 | 68.391 | 123.051 | 130.576 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
39.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.6%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
0.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
39.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.6%
Profit net per salariat
70.537 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 39.56% | 38.04% | 39.59% | 59.94% | 49.56% | 48.36% | 46.29% | 51.53% | 41.33% |
| Marjă profit brut | 41.65% | 38.92% | 40.47% | 60.92% | 50.46% | 49.72% | 47.29% | 52.53% | 42.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.6% | 94.01% | 99.12% | 99.78% | 65.91% | 67.05% | 36.55% | 43.14% | 43.84% |
| Profit net per salariat | 70.537 Lei | 111.603 Lei | 112.305 Lei | 176.601 Lei | 120.384 Lei | 109.127 Lei | 99.437 Lei | 83.080 Lei | 57.240 Lei |
Viteza rotație active
0.66
Viteza rotație stocuri
11145.23
Durata medie încasare creanțe
90.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.66 | 1.78 | 2.22 | 1.41 | 1.3 | 1.18 | 0.67 | 0.67 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 11145.23 | 1137.07 | 0 | 0 | 0 | 45.13 | 18.54 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 90.12 zile | 91.06 zile | 65.75 zile | 205.01 zile | 16.39 zile | 177.6 zile | 27.41 zile | 45.35 zile | 18.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 178.324 Lei | 293.364 Lei | 283.639 Lei | 294.626 Lei | 242.900 Lei | 225.660 Lei | 214.810 Lei | 161.220 Lei | 138.500 Lei |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.21
Pondere active imobilizate
84.33%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 1.51 | 1.63 | 4.79 | 27.89 | 5.02 | 5.41 | 3.92 | 2.02 |
| Lichiditate imediată | 0.21 | 1.5 | 1.63 | 4.79 | 27.89 | 4.85 | 5.16 | 3.92 | 2.02 |
| Pondere active imobilizate | 84.33% | 57.52% | 81.61% | 25.77% | 30.63% | 24.41% | 21.3% | 19.54% | 35.72% |
| Pondere active circulante | 15.67% | 42.48% | 18.39% | 74.23% | 69.37% | 75.59% | 78.7% | 80.46% | 64.28% |
©Firme.ro