Companie
Detalii identificare
Nume firmăALISTAR INVEST SRL
Cod unic de înregistrare35845636 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000886353
EUIDROONRC.J2016000886353
Data înființării22.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaDaniel Constantin nr. 21, Loc. Timişoara | Municipiul Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
171.990
Profit (Lei)
95.204
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 171.990 | 95.204 | 7.934 | 21.091 | 10.130 | 106.405 | 95.444 | 1 |
| 2024 | 281.226 | 221.720 | 18.477 | 6.626 | 1.699 | 226.887 | 221.960 | 1 |
| 2023 | 254.596 | 198.968 | 16.581 | 5.924 | 0 | 205.132 | 199.208 | 1 |
| 2022 | 257.161 | 204.229 | 17.019 | 6.038 | 0 | 210.507 | 204.469 | 1 |
| 2021 | 282.888 | 239.332 | 19.944 | 4.765 | 0 | 244.337 | 239.572 | 1 |
| 2020 | 186.404 | 159.082 | 13.257 | 4.918 | 0 | 164.190 | 159.322 | 1 |
| 2019 | 230.694 | 191.837 | 15.986 | 4.503 | 0 | 196.580 | 192.077 | 1 |
| 2018 | 158.435 | 123.874 | 10.323 | 4.036 | 0 | 128.150 | 124.114 | 1 |
| 2017 | 141.831 | 111.460 | 9.288 | 4.170 | 0 | 115.870 | 111.700 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Lichiditate curentă
5.05
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Profit net per salariat
95.204 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.35% | 78.84% | 78.15% | 79.42% | 84.6% | 85.34% | 83.16% | 78.19% | 78.59% |
| Marjă profit brut | 56.33% | 79.82% | 79.13% | 80.4% | 85.58% | 86.56% | 84.16% | 79.19% | 81.61% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.75% | 99.89% | 99.88% | 99.88% | 99.9% | 99.85% | 99.88% | 99.81% | 99.79% |
| Profit net per salariat | 95.204 Lei | 221.720 Lei | 198.968 Lei | 204.229 Lei | 239.332 Lei | 159.082 Lei | 191.837 Lei | 123.874 Lei | 111.460 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
224.35 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.23 | 1.24 | 1.22 | 1.16 | 1.14 | 1.17 | 1.24 | 1.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 224.35 zile | 293.39 zile | 292.97 zile | 297.96 zile | 314.92 zile | 321.27 zile | 310.66 zile | 294.7 zile | 291.74 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 171.990 Lei | 281.226 Lei | 254.596 Lei | 257.161 Lei | 282.888 Lei | 186.404 Lei | 230.694 Lei | 158.435 Lei | 141.831 Lei |
Lichiditate curentă
5.05
Lichiditate imediată
5.05
Pondere active imobilizate
8.69%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.05 | 34.24 | 34.63 | 34.86 | 51.28 | 33.39 | 43.66 | 31.75 | 27.79 |
| Lichiditate imediată | 5.05 | 34.24 | 34.63 | 34.86 | 51.28 | 33.39 | 43.66 | 31.75 | 27.79 |
| Pondere active imobilizate | 8.69% | 0.74% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 91.31% | 99.26% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro