Companie
Detalii identificare
Nume firmăDESC IMOBILIARE SRL
Cod unic de înregistrare35861828 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1263/2016
EUIDROONRC.J12/1263/2016
Data înființării24.03.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6831
Această clasă include activităţi de tranzacţii imobiliare realizate de către agenţiile imobiliare: -servicii de intermediere pentru cumpărarea , vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităţi de consultanţă şi servicii de evaluare privind cumpărarea, vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităti ale agenţilor care încheie precontracte (angajamente scrise), în vederea realizării unei tranzacţii Imobiliare Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910
6910
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAgentii imobiliare
Informații de contact
AdresaAlexandru Ciurea nr. 10, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
14.045
Profit (Lei)
6.870
Număr angajați
0
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.045 | 6.870 | 573 | 1.687 | 0 | 269.439 | 267.752 | 0 |
| 2023 | 36.060 | 6.622 | 552 | 433 | 0 | 261.315 | 260.882 | 0 |
| 2022 | 81.006 | 31.925 | 2.660 | 656 | 0 | 254.916 | 254.260 | 0 |
| 2021 | 138.354 | 108.787 | 9.066 | 1.263 | 0 | 223.598 | 222.335 | 0 |
| 2020 | 37.400 | 15.900 | 1.325 | 1.886 | 0 | 115.434 | 113.548 | 1 |
| 2019 | 66.446 | 17.278 | 1.440 | 2.276 | 0 | 99.924 | 97.648 | 0 |
| 2018 | 145.388 | 74.107 | 6.176 | 16.826 | 0 | 97.197 | 80.371 | 0 |
| 2017 | 52.287 | 11.515 | 960 | -906 | 0 | 5.358 | 6.264 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
48.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.57%
Lichiditate curentă
159.71
Viteza rotație active
0.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
48.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.57%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 48.91% | 18.36% | 39.41% | 78.63% | 42.51% | 26% | 50.97% | 22.02% |
| Marjă profit brut | 48.91% | 21.86% | 42.41% | 81.63% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.57% | 2.54% | 12.56% | 48.93% | 14% | 17.69% | 92.21% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 15.900 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.05
Viteza rotație stocuri
936.33
Durata medie încasare creanțe
6066.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.05 | 0.14 | 0.32 | 0.62 | 0.32 | 0.66 | 1.5 | 9.76 |
| Viteza rotație stocuri | 936.33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6066.93 zile | 1815.64 zile | 335.13 zile | 37.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 37.400 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
159.71
Lichiditate imediată
159.71
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 159.71 | 603.5 | 388.59 | 177.04 | 61.21 | 43.9 | 5.78 | -5.91 |
| Lichiditate imediată | 159.71 | 603.5 | 388.59 | 177.04 | 61.21 | 43.9 | 5.78 | -5.91 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro