Companie
Detalii identificare
Nume firmăBIOS ZENIT BĂRBAT S.R.L.
Cod unic de înregistrare35924802 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000542262
EUIDROONRC.J2016000542262
Data înființării07.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7219
Această clasă include:
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorCercetare-dezvoltare
Obiect activitateCercetare- dezvoltare in alte stiinte naturale si inginerie
Informații de contact
AdresaPandurilor nr. 137, Tîrgu Mureş, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
27.200
Profit (Lei)
13.489
Număr angajați
0
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27.200 | 13.489 | 1.124 | 18.515 | 0 | 32.245 | 13.730 | 0 |
| 2024 | 25.700 | 14.515 | 1.210 | 2.459 | 0 | 17.214 | 14.755 | 0 |
| 2023 | 30.950 | 13.882 | 1.157 | -1.017 | 0 | 13.105 | 14.122 | 0 |
| 2022 | 41.500 | 35.523 | 2.960 | 6.272 | 0 | 42.038 | 35.766 | 0 |
| 2021 | 32.200 | 30.835 | 2.570 | 216 | 3.636 | 86.239 | 89.659 | 0 |
| 2020 | 9.800 | 9.467 | 789 | 7.272 | 7.272 | 68.503 | 58.824 | 0 |
| 2019 | 50.972 | 49.012 | 4.084 | 324 | 0 | 49.681 | 49.357 | 0 |
| 2017 | 54.117 | 49.480 | 4.123 | 49.794 | 0 | 50.035 | 241 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.24%
Lichiditate curentă
1.74
Viteza rotație active
0.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.24%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.59% | 56.48% | 44.85% | 85.6% | 95.76% | 96.6% | 96.15% | 91.43% |
| Marjă profit brut | 58.96% | 67.2% | 53.4% | 88.54% | 96.43% | 98.68% | 99.15% | 94.43% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.24% | 98.37% | 98.3% | 99.32% | 34.39% | 16.09% | 99.3% | 100% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.84
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
195.66 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.84 | 1.49 | 2.36 | 0.99 | 0.36 | 0.13 | 1.03 | 1.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13.07 | 67.96 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 195.66 zile | 178.59 zile | 0 zile | 237.41 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.74
Lichiditate imediată
1.74
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.74 | 7 | -12.89 | 6.7 | 399.25 | 9.42 | 153.34 | 1 |
| Lichiditate imediată | 1.74 | 7 | -12.89 | 6.7 | 399.25 | 9.32 | 151.02 | 1 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.05% | 9.6% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 95.95% | 90.4% | 100% | 100% |
©Firme.ro