Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRANSILVANIA PISCINE SRL
Cod unic de înregistrare RO 35941420 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1503/2016
EUIDROONRC.J12/1503/2016
Data înființării11.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4669
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor -comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie -comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial -comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice -comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor,
451 -comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule,
4531 -comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540 -comerţ cu ridicata al bicicletelor,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor masini si echipamente
Informații de contact
AdresaBistriţei nr. 79, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
877.243
Profit (Lei)
205.285
Număr angajați
3
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 877.243 | 205.285 | 17.107 | 201.429 | 0 | 406.954 | 205.525 | 3 |
| 2023 | 650.621 | 75.933 | 6.328 | 80.931 | 0 | 157.104 | 76.173 | 3 |
| 2022 | 977.698 | 211.948 | 17.662 | 49.237 | 0 | 261.425 | 212.188 | 3 |
| 2021 | 672.722 | 99.944 | 8.329 | 99.914 | 0 | 200.098 | 100.184 | 3 |
| 2020 | 594.569 | 74.277 | 6.190 | 40.265 | 0 | 114.782 | 74.517 | 2 |
| 2019 | 570.140 | 84.990 | 7.083 | 14.833 | 0 | 100.063 | 85.230 | 2 |
| 2018 | 365.305 | 24.074 | 2.006 | 30.275 | 0 | 54.589 | 24.314 | 2 |
| 2017 | 220.099 | 20.194 | 1.683 | 10.011 | 0 | 30.445 | 20.434 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
2.02
Viteza rotație active
2.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
68.428 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.4% | 11.67% | 21.68% | 14.86% | 12.49% | 14.91% | 6.59% | 9.17% |
| Marjă profit brut | 26.27% | 12.49% | 22.52% | 15.64% | 13.24% | 15.74% | 7.53% | 10.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.68% | 99.89% | 99.76% | 99.68% | 99.72% | 99.01% | 98.83% |
| Profit net per salariat | 68.428 Lei | 25.311 Lei | 70.649 Lei | 33.315 Lei | 37.139 Lei | 42.495 Lei | 12.037 Lei | 20.194 Lei |
Viteza rotație active
2.16
Viteza rotație stocuri
6.26
Durata medie încasare creanțe
98.29 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.16 | 4.14 | 3.74 | 3.36 | 5.18 | 5.7 | 6.69 | 7.23 |
| Viteza rotație stocuri | 6.26 | 5.63 | 9.25 | 5.61 | 8.62 | 10.3 | 10.75 | 10.16 |
| Durata medie încasare creanțe | 98.29 zile | 14.13 zile | 46.01 zile | 2.51 zile | 5.96 zile | 2.68 zile | 2.95 zile | 12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 292.414 Lei | 216.874 Lei | 325.899 Lei | 224.241 Lei | 297.285 Lei | 285.070 Lei | 182.653 Lei | 220.099 Lei |
Lichiditate curentă
2.02
Lichiditate imediată
1.32
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.02 | 1.94 | 5.31 | 2 | 2.85 | 6.75 | 1.8 | 3.04 |
| Lichiditate imediată | 1.32 | 0.51 | 3.16 | 0.8 | 1.14 | 3.02 | 0.68 | 0.88 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro