Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRICOLA MINODEG SRL
Cod unic de înregistrare RO 35961940 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/580/2016
EUIDROONRC.J26/580/2016
Data înființării14.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaBotez nr. 43, Botez, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
111.140
Profit (Lei)
14.395
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 111.140 | 14.395 | 1.200 | 100.290 | 9.594 | 285.807 | 195.111 | 1 |
| 2023 | 107.989 | 2.048 | 171 | 1.744 | 14.574 | 167.886 | 180.716 | 1 |
| 2022 | 96.665 | 4.850 | 404 | 3.119 | 5.838 | 251.421 | 254.140 | 1 |
| 2021 | 140.148 | 39.789 | 3.316 | 91.724 | 8.433 | 237.351 | 154.060 | 1 |
| 2020 | 122.271 | 47.615 | 3.968 | 97.974 | 11.028 | 296.447 | 209.501 | 2 |
| 2019 | 149.721 | 84.755 | 7.063 | 3.052 | 0 | 164.938 | 161.886 | 1 |
| 2018 | 63.046 | 31.151 | 2.596 | 55.050 | 0 | 132.180 | 77.130 | 1 |
| 2017 | 49.882 | 27.017 | 2.251 | 4.199 | 0 | 50.178 | 45.979 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.38%
Lichiditate curentă
2.85
Viteza rotație active
0.38
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.38%
Profit net per salariat
14.395 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.95% | 1.9% | 5.02% | 28.39% | 38.94% | 56.61% | 49.41% | 54.16% |
| Marjă profit brut | 13.93% | 2.87% | 6.01% | 29.4% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.38% | 1.13% | 1.91% | 25.83% | 22.73% | 52.35% | 40.39% | 58.76% |
| Profit net per salariat | 14.395 Lei | 2.048 Lei | 4.850 Lei | 39.789 Lei | 23.808 Lei | 84.755 Lei | 31.151 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.38
Viteza rotație stocuri
2.02
Durata medie încasare creanțe
534.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.38 | 0.59 | 0.38 | 0.57 | 0.4 | 0.91 | 0.48 | 0.99 |
| Viteza rotație stocuri | 2.02 | 55.61 | 0.84 | 1.61 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 534.91 zile | 246.14 zile | 445.82 zile | 249.73 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.140 Lei | 107.989 Lei | 96.665 Lei | 140.148 Lei | 61.136 Lei | 149.721 Lei | 63.046 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.85
Lichiditate imediată
2.3
Pondere active imobilizate
3.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.85 | 96.26 | 80.61 | 2.59 | 3.03 | 54.04 | 2.4 | 11.95 |
| Lichiditate imediată | 2.3 | 95.15 | 43.76 | 1.64 | 3.03 | 54.04 | 2.4 | 11.95 |
| Pondere active imobilizate | 3.25% | 7.99% | 2.27% | 3.43% | 3.59% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.75% | 92.01% | 97.73% | 96.57% | 96.41% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro