Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIADIS TRADING SRL
Cod unic de înregistrare36000265 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016001683124
EUIDROONRC.J2016001683124
Data înființării22.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5520
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori, în locuinţe separate (independente) constând în camere complet mobilate sau spaţii pentru servirea mesei şi dormit, cu facilităţi pentru gătit sau bucătării complet echipate. Aceste servicii se asigură în apartamente sau în clădiri multi-locuinţă independente, cu mai multe etaje, sau în complexe de clădiri, în bungalow-uri, sau în cabane, case ţărăneşti şi căsuţe. Uneori se asigură şi servicii complementare de minim nivel. Această clasă include servicii de cazare asigurate de: -tabere de copii şi alte case de vacanţe -case de oaspeţi şi bungalow-uri -case ţărăneşti şi căsuţe fără servicii de menaj -căminele de tineret şi refugii montane Această clasă exclude: -asigurarea cazării de scurtă durată în spaţii mobilate cu serviciile de curăţenie zilnică, făcutul patului, servicii de asigurarea hranei şi a băuturii,
5510 -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare cu caracter cvasipermanent, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateFacilitati de cazare pentru vacante si perioade de scurta durata
Informații de contact
AdresaMărăşeşti nr. 10, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
315.016
Profit (Lei)
226.409
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 315.016 | 226.409 | 18.867 | 10.673 | 2.722 | 239.400 | 231.449 | 1 |
| 2024 | 254.996 | 196.033 | 16.336 | 22.012 | 4.356 | 213.929 | 196.273 | 1 |
| 2023 | 280.229 | 204.853 | 17.071 | 17.252 | 0 | 222.345 | 205.093 | 2 |
| 2022 | 115.474 | 42.710 | 3.559 | 9.986 | 0 | 52.936 | 42.950 | 2 |
| 2021 | 186.214 | 111.881 | 9.323 | 23.231 | 0 | 135.352 | 112.121 | 2 |
| 2020 | 102.203 | 61.346 | 5.112 | 8.330 | 0 | 69.916 | 61.586 | 2 |
| 2019 | 194.425 | 136.602 | 11.384 | 13.576 | 0 | 150.418 | 136.842 | 2 |
| 2018 | 183.355 | 122.844 | 10.237 | 7.280 | 0 | 242.145 | 234.865 | 2 |
| 2017 | 193.736 | 127.610 | 10.634 | 7.799 | 0 | 135.609 | 127.810 | 2 |
Marja profit net
71.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.82%
Lichiditate curentă
22.43
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
71.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.82%
Profit net per salariat
226.409 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 71.87% | 76.88% | 73.1% | 36.99% | 60.08% | 60.02% | 70.26% | 67% | 65.87% |
| Marjă profit brut | 74.91% | 79.9% | 74.11% | 37.9% | 60.88% | 60.99% | 71.27% | 68% | 66.87% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.82% | 99.88% | 99.88% | 99.44% | 99.79% | 99.61% | 99.82% | 52.3% | 99.84% |
| Profit net per salariat | 226.409 Lei | 196.033 Lei | 102.427 Lei | 21.355 Lei | 55.941 Lei | 30.673 Lei | 68.301 Lei | 61.422 Lei | 63.805 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
213.37 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 1.17 | 1.26 | 2.18 | 1.38 | 1.46 | 1.29 | 0.76 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 213.37 zile | 201.82 zile | 232.04 zile | 145.4 zile | 9.17 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.28 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 315.016 Lei | 254.996 Lei | 140.115 Lei | 57.737 Lei | 93.107 Lei | 51.102 Lei | 97.213 Lei | 91.678 Lei | 96.868 Lei |