Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEDICAL MCM SRL-D
Cod unic de înregistrare RO 36010366 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1729/2016
EUIDROONRC.J12/1729/2016
Data înființării26.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8622
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala specializata
Informații de contact
AdresaNicolae Iorga nr. 15, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
374.745
Profit (Lei)
252.304
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 374.745 | 252.304 | 21.025 | 14.522 | 32.388 | 437.131 | 454.997 | 1 |
| 2024 | 420.173 | 263.517 | 21.960 | 24.085 | 54.167 | 394.611 | 424.693 | 1 |
| 2023 | 143.920 | 22.222 | 1.852 | 4.491 | 79.167 | 98.196 | 172.872 | 1 |
| 2022 | 45.644 | 0 | 0 | 4.691 | 27.778 | 127.563 | 150.650 | 0 |
| 2021 | 195.489 | 93.314 | 7.776 | 15.892 | 61.111 | 139.439 | 184.658 | 0 |
| 2020 | 11.487 | 0 | 0 | 4.073 | 95.397 | 21 | 91.345 | 0 |
| 2019 | 49.057 | 18.098 | 1.508 | 12.144 | 2.586 | 116.870 | 107.312 | 0 |
| 2018 | 8.526 | -11.739 | -978 | 0 | 4.219 | 84.994 | 89.213 | 0 |
| 2017 | 100.666 | 65.722 | 5.477 | 7.594 | 0 | 141.406 | 133.812 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.45%
Lichiditate curentă
30.1
Viteza rotație active
0.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.45%
Profit net per salariat
252.304 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.33% | 62.72% | 15.44% | 0% | 47.73% | 0% | 36.89% | -137.68% | 65.29% |
| Marjă profit brut | 69.95% | 65.45% | 16.49% | 0% | 50.73% | 0% | 39.89% | 0% | 68.29% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 55.45% | 62.05% | 12.85% | 0% | 50.53% | 0% | 16.86% | -13.16% | 49.12% |
| Profit net per salariat | 252.304 Lei | 263.517 Lei | 22.222 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.8
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
4.43 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.8 | 0.94 | 0.81 | 0.29 | 0.97 | 0.12 | 0.41 | 0.1 | 0.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 18.26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.43 zile | 194.08 zile | 17.94 zile | 210.7 zile | 0 zile | 0 zile | 13.39 zile | 0 zile | 7.4 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 374.745 Lei | 420.173 Lei | 143.920 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
30.1
Lichiditate imediată
30.1
Pondere active imobilizate
6.9%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30.1 | 16.38 | 21.87 | 27.19 | 8.77 | 0.01 | 9.62 | 0 | 18.62 |
| Lichiditate imediată | 30.1 | 16.38 | 21.87 | 26.66 | 8.77 | 0.01 | 9.62 | 0 | 18.62 |
| Pondere active imobilizate | 6.9% | 12.07% | 44.64% | 17.88% | 30.47% | 99.98% | 2.16% | 4.73% | 0% |
| Pondere active circulante | 93.1% | 87.93% | 55.36% | 82.12% | 69.53% | 0.02% | 97.84% | 95.27% | 100% |
©Firme.ro