Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAVCONTEXPERT SRL
Cod unic de înregistrare36011434 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000913163
EUIDROONRC.J2016000913163
Data înființării26.04.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaHenry Ford nr. 27A, Sat Preajba | Comuna Malu Mare, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
91.500
Profit (Lei)
2.905
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 91.500 | 2.905 | 242 | 11.003 | 6.236 | 8.200 | 3.445 | 1 |
| 2024 | 104.000 | 1.323 | 110 | 9.040 | 0 | 10.603 | 1.563 | 1 |
| 2023 | 226.650 | 89.932 | 7.494 | 8.534 | 4.642 | 94.064 | 90.172 | 1 |
| 2022 | 111.400 | 64.336 | 5.361 | 2.753 | 5.588 | 59.767 | 64.576 | 1 |
| 2021 | 66.800 | 34.098 | 2.842 | 1.096 | 0 | 34.408 | 34.338 | 1 |
| 2020 | 79.800 | 55.238 | 4.603 | 802 | 0 | 56.212 | 55.478 | 1 |
| 2019 | 63.500 | 33.685 | 2.807 | 172 | 0 | 39.610 | 39.498 | 1 |
| 2018 | 53.600 | 31.837 | 2.653 | 140 | 0 | 32.036 | 32.077 | 1 |
| 2017 | 38.710 | 18.207 | 1.517 | 104 | 0 | 18.335 | 18.407 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
84.33%
Lichiditate curentă
0.75
Viteza rotație active
6.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
84.33%
Profit net per salariat
2.905 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.17% | 1.27% | 39.68% | 57.75% | 51.04% | 69.22% | 53.05% | 59.4% | 47.03% |
| Marjă profit brut | 3.78% | 1.93% | 40.64% | 59.77% | 53.99% | 72% | 56.05% | 62.4% | 50.03% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 84.33% | 84.64% | 99.73% | 99.63% | 99.3% | 99.57% | 85.28% | 99.25% | 98.91% |
| Profit net per salariat | 2.905 Lei | 1.323 Lei | 89.932 Lei | 64.336 Lei | 34.098 Lei | 55.238 Lei | 33.685 Lei | 31.837 Lei | n/a |
Viteza rotație active
6.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
18.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.34 | 9.81 | 2.3 | 1.7 | 1.94 | 1.42 | 1.6 | 1.67 | 2.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 6933.33 | 323.79 | 380.2 | 8350 | 5320 | 47.14 | 1218.18 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 18.75 zile | 17.67 zile | 115.28 zile | 158.84 zile | 161.3 zile | 214.26 zile | 0 zile | 7.65 zile | 0.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 91.500 Lei | 104.000 Lei | 226.650 Lei | 111.400 Lei | 66.800 Lei | 79.800 Lei | 63.500 Lei | 53.600 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.75
Lichiditate imediată
0.75
Pondere active imobilizate
43.2%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.75 | 1.17 | 11.02 | 21.71 | 31.39 | 70.09 | 230.29 | 228.83 | 176.3 |
| Lichiditate imediată | 0.75 | 1.17 | 10.94 | 21.6 | 31.39 | 70.07 | 222.46 | 228.51 | 176.3 |
| Pondere active imobilizate | 43.2% | 0% | 4.7% | 8.55% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 56.8% | 100% | 95.3% | 91.45% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro