Companie
Detalii identificare
Nume firmăMODERN PROPERTY SRL
Cod unic de înregistrare36035557 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/6472/2016
EUIDROONRC.J40/6472/2016
Data înființării03.05.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6831
Această clasă include activităţi de tranzacţii imobiliare realizate de către agenţiile imobiliare: -servicii de intermediere pentru cumpărarea , vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităţi de consultanţă şi servicii de evaluare privind cumpărarea, vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităti ale agenţilor care încheie precontracte (angajamente scrise), în vederea realizării unei tranzacţii Imobiliare Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910
6910
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAgentii imobiliare
Informații de contact
AdresaSerg. Mihai Stan nr. 2A, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
90.125
Profit (Lei)
15.606
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90.125 | 15.606 | 1.301 | 218.486 | 2.786 | 23.387 | -192.313 | 1 |
| 2024 | 23.833 | -58.143 | -4.845 | 209.632 | 0 | 1.713 | -207.919 | 1 |
| 2023 | 94.243 | 4.404 | 367 | 191.910 | 0 | 42.134 | -149.776 | 1 |
| 2022 | 30.227 | 0 | 0 | 155.893 | 0 | 1.713 | -154.180 | 1 |
| 2021 | 78.809 | 14.873 | 1.239 | 143.485 | 0 | 29.273 | -114.212 | 1 |
| 2020 | 36.252 | 0 | 0 | 129.552 | 0 | 359 | -129.085 | 1 |
| 2019 | 17.701 | 0 | 0 | 106.274 | 0 | 1.307 | -104.967 | 2 |
| 2018 | 60.790 | 0 | 0 | 33.499 | 221 | 589 | -32.689 | 2 |
| 2017 | 57.554 | 2.197 | 183 | 1.493 | 0 | 7.700 | 6.308 | 1 |
Marja profit net
17.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.11%
Lichiditate curentă
0.11
Viteza rotație active
3.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-8.11%
Profit net per salariat
15.606 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.32% | -243.96% | 4.67% | 0% | 18.87% | 0% | 0% | 0% | 3.82% |
| Marjă profit brut | 25.57% | 0% | 5.67% | 0% | 21.87% | 0% | 0% | 0% | 6.82% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -8.11% | 27.96% | -2.94% | 0% | -13.02% | 0% | 0% | 0% | 34.83% |
| Profit net per salariat | 15.606 Lei | -58.143 Lei | 4.404 Lei | 0 Lei | 14.873 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.197 Lei |
Viteza rotație active
3.44
Viteza rotație stocuri
47.48
Durata medie încasare creanțe
0.03 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.44 | 13.91 | 2.24 | 17.65 | 2.69 | 100.98 | 13.54 | 75.05 | 7.47 |
| Viteza rotație stocuri | 47.48 | 0 | 107.34 | 24.48 | 361.51 | 121.24 | 14.24 | 117.81 | 24.79 |