Companie
Detalii identificare
Nume firmăSELECT DESIGN STUDIO S.R.L.
Cod unic de înregistrare36038057 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1137/2016
EUIDROONRC.J22/1137/2016
Data înființării04.05.2016 - 10 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7410
Această clasă include:
-design privind textilele, îmbrăcămintea, încălţămintea, bijuteriile, mobilă, decoraţiuni interioare, articole de modă, ca şi alte bunuri personale sau gospodăreşti -design industrial, adică crearea şi dezvoltarea de planuri şi specificaţii ce optimizează utilizarea, valoarea şi aspectul produselor, inclusiv stabilirea/determinarea materialelor, mecanismelor, formelor, culorilor şi suprafeţelor finisate ale produselor, luând in considerare caracteristicile şi nevoile umane, siguranţa, precum şi preferinţele pieţei privind producţia, distribuţia, folosinţa şi întreţinerea acestor produse -servicii ale designerilor graficieni -activităţi ale designerilor de decoraţiuni interioare Această clasă exclude: -proiectarea şi programarea paginilor web,
6201 -proiectarea în arhitectură,
7111 -activităţi de proiectare în inginerie, adică aplicarea principiilor şi legilor fizice de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor,
7112
-design privind textilele, îmbrăcămintea, încălţămintea, bijuteriile, mobilă, decoraţiuni interioare, articole de modă, ca şi alte bunuri personale sau gospodăreşti -design industrial, adică crearea şi dezvoltarea de planuri şi specificaţii ce optimizează utilizarea, valoarea şi aspectul produselor, inclusiv stabilirea/determinarea materialelor, mecanismelor, formelor, culorilor şi suprafeţelor finisate ale produselor, luând in considerare caracteristicile şi nevoile umane, siguranţa, precum şi preferinţele pieţei privind producţia, distribuţia, folosinţa şi întreţinerea acestor produse -servicii ale designerilor graficieni -activităţi ale designerilor de decoraţiuni interioare Această clasă exclude: -proiectarea şi programarea paginilor web,
6201 -proiectarea în arhitectură,
7111 -activităţi de proiectare în inginerie, adică aplicarea principiilor şi legilor fizice de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor,
7112
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de design specializat
Informații de contact
AdresaDaliei nr. 70, Dancu, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
67.116
Profit (Lei)
-53.995
Număr angajați
1
Vechime
10 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 67.116 | -53.995 | -4.500 | 92.938 | 4.594 | 34.001 | -54.343 | 1 |
| 2023 | 83.863 | -19.772 | -1.648 | 81.775 | 1.932 | 79.495 | -348 | 1 |
| 2022 | 101.359 | 38.257 | 3.188 | 34.688 | 2.804 | 70.185 | 38.301 | 1 |
| 2021 | 65.902 | 31.786 | 2.649 | 65.937 | 3.677 | 62.525 | 265 | 1 |
| 2020 | 45.620 | 0 | 0 | 68.690 | 4.549 | 33.249 | -30.892 | 1 |
| 2019 | 68.740 | 0 | 0 | 54.566 | 5.421 | 39.689 | -9.456 | 1 |
| 2018 | 80.183 | 20.933 | 1.744 | 23.505 | 6.294 | 53.560 | 36.349 | 0 |
| 2017 | 52.566 | 7.520 | 627 | 17.324 | 7.166 | 25.574 | 15.416 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-80.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Lichiditate curentă
0.37
Viteza rotație active
1.74
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-80.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.36%
Profit net per salariat
-53.995 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -80.45% | -23.58% | 37.74% | 48.23% | 0% | 0% | 26.11% | 14.31% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 38.99% | 48.23% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.36% | 100% | 99.89% | 100% | 0% | 0% | 57.59% | 48.78% |
| Profit net per salariat | -53.995 Lei | -19.772 Lei | 38.257 Lei | 31.786 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.74
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
3.7 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.74 | 1.03 | 1.39 | 1 | 1.21 | 1.52 | 1.34 | 1.61 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.7 zile | 7.95 zile | 0 zile | 11.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 67.116 Lei | 83.863 Lei | 101.359 Lei | 65.902 Lei | 45.620 Lei | 68.740 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.37
Lichiditate imediată
0.37
Pondere active imobilizate
11.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.37 | 0.97 | 2.02 | 0.95 | 0.48 | 0.73 | 2.28 | 1.48 |
| Lichiditate imediată | 0.37 | 0.97 | 2.02 | 0.95 | 0.48 | 0.73 | 2.28 | 1.48 |
| Pondere active imobilizate | 11.9% | 2.37% | 3.84% | 5.55% | 12.04% | 12.02% | 10.52% | 21.89% |
| Pondere active circulante | 88.1% | 97.63% | 96.16% | 94.45% | 87.96% | 87.98% | 89.48% | 78.11% |
©Firme.ro