Companie
Detalii identificare
Nume firmăDUMI SOF S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 36081561 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/231/2016
EUIDROONRC.J21/231/2016
Data înființării16.05.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaRepublicii nr. 14A, Urziceni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
465.687
Profit (Lei)
10.050
Număr angajați
3
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 465.687 | 10.050 | 838 | 1.177.903 | 12.060 | 1.324.846 | 159.003 | 3 |
| 2023 | 1.516.470 | 828.723 | 69.060 | 481.975 | 2.861 | 2.015.215 | 1.536.101 | 0 |
| 2022 | 1.673.296 | 996.996 | 83.083 | 619.586 | 0 | 1.616.782 | 997.196 | 4 |
| 2021 | 678.042 | 82.975 | 6.915 | 436.517 | 0 | 856.955 | 420.438 | 6 |
| 2020 | 1.328.842 | 331.032 | 27.586 | 640.952 | 5.263 | 1.270.376 | 634.687 | 8 |
| 2019 | 875.654 | 20.886 | 1.741 | 94.824 | 5.263 | 537.426 | 447.865 | 8 |
| 2018 | 702.893 | 205.390 | 17.116 | 155.236 | 0 | 582.215 | 426.979 | 6 |
| 2017 | 524.378 | 160.812 | 13.401 | 149.957 | 490 | 371.056 | 221.589 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.32%
Lichiditate curentă
1.12
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.32%
Profit net per salariat
3.350 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.16% | 54.65% | 59.58% | 12.24% | 24.91% | 2.39% | 29.22% | 30.67% |
| Marjă profit brut | 3.25% | 55.68% | 60.59% | 13.3% | 25.09% | 3.37% | 30.29% | 31.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.32% | 53.95% | 99.98% | 19.74% | 52.16% | 4.66% | 48.1% | 72.57% |
| Profit net per salariat | 3.350 Lei | n/a | 249.249 Lei | 13.829 Lei | 41.379 Lei | 2.611 Lei | 34.232 Lei | 26.802 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
5.21
Durata medie încasare creanțe
42.82 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.75 | 1.03 | 0.79 | 1.04 | 1.61 | 1.21 | 1.41 |
| Viteza rotație stocuri | 5.21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 42.82 zile | 7.07 zile | 46.23 zile | 17.02 zile | 62.64 zile | 38.39 zile | 44.1 zile | 48.37 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 155.229 Lei | n/a | 418.324 Lei | 113.007 Lei | 166.105 Lei | 109.457 Lei | 117.149 Lei | 87.396 Lei |
Lichiditate curentă
1.12
Lichiditate imediată
1.05
Pondere active imobilizate
0.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.12 | 4.18 | 2.61 | 1.96 | 1.98 | 5.67 | 3.75 | 2.47 |
| Lichiditate imediată | 1.05 | 4.18 | 2.61 | 1.96 | 1.98 | 5.67 | 3.75 | 2.47 |
| Pondere active imobilizate | 0.9% | 0.14% | 0% | 0% | 0.41% | 0.97% | 0% | 0.13% |
| Pondere active circulante | 99.1% | 99.86% | 100% | 100% | 99.59% | 99.03% | 100% | 99.87% |
©Firme.ro