Companie
Detalii identificare
Nume firmăGERONIMO DESIGN CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 36096856 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7074/2016
EUIDROONRC.J40/7074/2016
Data înființării18.05.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaGlastrei nr. 2A, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
760.089
Profit (Lei)
38.594
Număr angajați
3
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 760.089 | 38.594 | 3.216 | 330.043 | 163.859 | 297.273 | 139.492 | 3 |
| 2023 | 1.208.558 | 0 | 0 | 224.466 | 18.556 | 319.309 | 113.399 | 27 |
| 2022 | 866.123 | 155.399 | 12.950 | 347.312 | 24.231 | 1.064.904 | 741.823 | 5 |
| 2021 | 878.410 | 224.520 | 18.710 | 336.950 | 35.970 | 874.050 | 586.424 | 4 |
| 2020 | 1.089.581 | 349.100 | 29.092 | 182.097 | 1.303 | 533.539 | 361.904 | 4 |
| 2019 | 435.276 | 0 | 0 | 58.887 | 1.905 | 60.627 | 12.804 | 5 |
| 2018 | 572.785 | 74.450 | 6.204 | 32.967 | 2.506 | 245.327 | 224.025 | 4 |
| 2017 | 135.831 | 0 | 0 | 5.756 | 3.108 | 160.479 | 149.575 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.67%
Lichiditate curentă
0.9
Viteza rotație active
1.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.67%
Profit net per salariat
12.865 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.08% | 0% | 17.94% | 25.56% | 32.04% | 0% | 13% | 0% |
| Marjă profit brut | 6.08% | 0% | 18.79% | 26.58% | 33.02% | 0% | 14% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.67% | 0% | 20.95% | 38.29% | 96.46% | 0% | 33.23% | 0% |
| Profit net per salariat | 12.865 Lei | 0 Lei | 31.080 Lei | 56.130 Lei | 87.275 Lei | 0 Lei | 18.613 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
108.53 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.65 | 3.58 | 0.8 | 0.97 | 2.04 | 6.96 | 2.31 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 6971.51 | 0 | 68.05 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 108.53 zile | 68.72 zile | 268.86 zile | 225.03 zile | 147.09 zile | 12.02 zile | 133.54 zile | 359.59 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 253.363 Lei | 44.761 Lei | 173.225 Lei | 219.603 Lei | 272.395 Lei | 87.055 Lei | 143.196 Lei | 67.916 Lei |
Lichiditate curentă
0.9
Lichiditate imediată
0.9
Pondere active imobilizate
35.53%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.9 | 1.42 | 3.07 | 2.59 | 2.93 | 1.03 | 7.44 | 27.88 |
| Lichiditate imediată | 0.9 | 1.42 | 3.07 | 2.59 | 2.93 | 0.92 | 7.44 | 27.88 |
| Pondere active imobilizate | 35.53% | 5.49% | 2.22% | 3.95% | 0.24% | 3.05% | 1.01% | 1.9% |
| Pondere active circulante | 64.47% | 94.51% | 97.78% | 96.05% | 99.76% | 96.95% | 98.99% | 98.1% |
©Firme.ro