Companie
Detalii identificare
Nume firmăINFINITY MAG SRL
Cod unic de înregistrare36130141 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016002211234
EUIDROONRC.J2016002211234
Data înființării26.05.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaHotarele nr. 7C, Oraş Voluntari, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
112.929
Profit (Lei)
-14.139
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 112.929 | -14.139 | -1.178 | 97.062 | 0 | 45.050 | -52.012 | 1 |
| 2023 | 87.892 | 0 | 0 | 97.311 | 0 | 59.437 | -37.874 | 1 |
| 2022 | 80.788 | 0 | 0 | 72.804 | 0 | 46.509 | -26.295 | 1 |
| 2021 | 77.567 | 5.051 | 421 | 61.915 | 0 | 41.435 | -20.480 | 1 |
| 2020 | 55.765 | 0 | 0 | 51.796 | 0 | 26.266 | -25.530 | 1 |
| 2019 | 40.852 | 0 | 0 | 45.591 | 0 | 24.108 | -21.483 | 1 |
| 2018 | 76.884 | 562 | 47 | 33.628 | 0 | 47.325 | 13.697 | 1 |
| 2017 | 91.270 | 18.597 | 1.550 | 24.816 | 0 | 37.950 | 13.134 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.18%
Lichiditate curentă
0.46
Viteza rotație active
2.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.18%
Profit net per salariat
-14.139 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.52% | 0% | 0% | 6.51% | 0% | 0% | 0.73% | 20.38% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 9.48% | 0% | 0% | 1.73% | 23.25% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.18% | 0% | 0% | -24.66% | 0% | 0% | 4.1% | 100% |
| Profit net per salariat | -14.139 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.051 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 562 Lei | 18.597 Lei |
Viteza rotație active
2.51
Viteza rotație stocuri
186.04
Durata medie încasare creanțe
-89.24 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.51 | 1.48 | 1.74 | 1.87 | 2.12 | 1.69 | 1.62 | 2.41 |
| Viteza rotație stocuri | 186.04 | 76.3 | 100.23 | 20.7 | 43.4 | 3.5 | 4.68 | 13.55 |
| Durata medie încasare creanțe | -89.24 zile | 4.46 zile | 4.59 zile | 3.53 zile | 5.37 zile | 6.7 zile | 0.71 zile | 0.6 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 112.929 Lei | 87.892 Lei | 80.788 Lei | 77.567 Lei | 55.765 Lei | 40.852 Lei | 76.884 Lei | 91.270 Lei |
Lichiditate curentă
0.46
Lichiditate imediată
0.46
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.46 | 0.61 | 0.64 | 0.67 | 0.51 | 0.53 | 1.41 | 1.53 |
| Lichiditate imediată | 0.46 | 0.6 | 0.63 | 0.61 | 0.48 | 0.27 | 0.92 | 1.26 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro