Companie
Detalii identificare
Nume firmăTENC-ZEN TRUST SRL
Cod unic de înregistrare RO 36148220 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000484065
EUIDROONRC.J2016000484065
Data înființării31.05.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6810
Această clasă include:
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateCumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii
Informații de contact
AdresaIzvorul Sărat nr. 99, Viişoara, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
97.669
Profit (Lei)
9.133
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 97.669 | 9.133 | 761 | 513.247 | 559.814 | 618.447 | 665.014 | 1 |
| 2023 | 862.414 | 583.127 | 48.594 | 1.018.275 | 572.282 | 1.101.874 | 655.881 | 1 |
| 2022 | 105.491 | 22.361 | 1.863 | 820.697 | 584.751 | 308.700 | 72.754 | 1 |
| 2021 | 40.202 | 9.167 | 764 | 754.219 | 597.220 | 207.392 | 50.393 | 1 |
| 2020 | 48.000 | 18.524 | 1.544 | 754.279 | 0 | 795.505 | 41.226 | 1 |
| 2019 | 37.440 | 9.644 | 804 | 774.724 | 0 | 797.426 | 22.702 | 1 |
| 2018 | 30.000 | 2.284 | 190 | 775.043 | 0 | 788.101 | 13.058 | 1 |
| 2017 | 12.000 | 773 | 64 | 594.089 | 0 | 604.862 | 10.773 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.37%
Lichiditate curentă
1.2
Viteza rotație active
0.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.37%
Profit net per salariat
9.133 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.35% | 67.62% | 21.2% | 22.8% | 38.59% | 25.76% | 7.61% | 6.44% |
| Marjă profit brut | 10.2% | 68.32% | 22.06% | 23.8% | 39.51% | 26.76% | 8.61% | 9.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.37% | 88.91% | 30.74% | 18.19% | 44.93% | 42.48% | 17.49% | 7.18% |
| Profit net per salariat | 9.133 Lei | 583.127 Lei | 22.361 Lei | 9.167 Lei | 18.524 Lei | 9.644 Lei | 2.284 Lei | 773 Lei |
Viteza rotație active
0.08
Viteza rotație stocuri
2.17
Durata medie încasare creanțe
2042.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.08 | 0.52 | 0.12 | 0.05 | 0.06 | 0.05 | 0.04 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 2.17 | 5.64 | 0.39 | 0.26 | 0.06 | 0.05 | 0.04 | 0.02 |
| Durata medie încasare creanțe | 2042.83 zile | 386.11 zile | 64.62 zile | 97.24 zile | 81.44 zile | 0 zile | 217.18 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 97.669 Lei | 862.414 Lei | 105.491 Lei | 40.202 Lei | 48.000 Lei | 37.440 Lei | 30.000 Lei | 12.000 Lei |
Lichiditate curentă
1.2
Lichiditate imediată
1.12
Pondere active imobilizate
47.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.2 | 1.08 | 0.38 | 0.27 | 1.05 | 1.03 | 1.02 | 1.02 |
| Lichiditate imediată | 1.12 | 0.93 | 0.05 | 0.07 | 0.06 | 0.06 | 0.05 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 47.51% | 34.18% | 65.45% | 74.22% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 52.49% | 65.82% | 34.55% | 25.78% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro