Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAVASDAC AUTO SRL
Cod unic de înregistrare RO 36151179 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/326/2016
EUIDROONRC.J31/326/2016
Data înființării01.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7120
Această clasă include:
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de testari si analize tehnice
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
426.428
Profit (Lei)
23.196
Număr angajați
3
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 426.428 | 23.196 | 1.933 | 42.240 | 89.116 | 27.811 | 74.687 | 3 |
| 2024 | 431.613 | 99.331 | 8.278 | 52.496 | 77.940 | 74.379 | 99.823 | 3 |
| 2023 | 290.952 | 82.073 | 6.839 | 58.867 | 93.654 | 41.794 | 76.581 | 2 |
| 2022 | 189.395 | 33.623 | 2.802 | 115.740 | 103.444 | 6.804 | -5.492 | 2 |
| 2021 | 49.816 | 0 | 0 | 183.027 | 117.466 | 26.447 | -39.114 | 1 |
| 2020 | 21.900 | 0 | 0 | 35.950 | 17.800 | 262 | -17.888 | 1 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 25.100 | 20.072 | 81 | -4.947 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
31.06%
Lichiditate curentă
0.66
Viteza rotație active
3.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
31.06%
Profit net per salariat
7.732 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.44% | 23.01% | 28.21% | 17.75% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 6.82% | 24.83% | 29.19% | 18.72% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 31.06% | 99.51% | 100% | -612.22% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 7.732 Lei | 33.110 Lei | 41.037 Lei | 16.812 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.38 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.65 | 2.83 | 2.15 | 1.72 | 0.35 | 1.21 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 55.92 | 3.24 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.38 zile | 3.55 zile | 0 zile | 0 zile | 1.12 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 142.143 Lei | 143.871 Lei | 145.476 Lei | 94.698 Lei | 49.816 Lei | 21.900 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.66
Lichiditate imediată
0.66
Pondere active imobilizate
76.22%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.66 | 1.42 | 0.71 | 0.06 | 0.14 | 0.01 | 0 |
| Lichiditate imediată | 0.66 | 1.42 | 0.71 | 0.03 | 0.06 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 76.22% | 51.17% | 69.14% | 93.83% | 81.62% | 98.55% | 99.6% |
| Pondere active circulante | 23.78% | 48.83% | 30.86% | 6.17% | 18.38% | 1.45% | 0.4% |
©Firme.ro