Companie
Detalii identificare
Nume firmăMSG CONCEPT PROIECT SRL
Cod unic de înregistrare RO 36164853 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016001032032
EUIDROONRC.J2016001032032
Data înființării03.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaDorobanţilor nr. 10A, Loc. Piteşti | Municipiul Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
159.564
Profit (Lei)
9.084
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 159.564 | 9.084 | 757 | 16.195 | 96.946 | 245.327 | 326.078 | 1 |
| 2023 | 364.607 | 154.720 | 12.893 | 33.449 | 121.661 | 255.291 | 349.603 | 1 |
| 2022 | 245.686 | 173.586 | 14.466 | 12.254 | 13.262 | 267.666 | 274.774 | 1 |
| 2021 | 78.843 | 57.187 | 4.766 | 19.817 | 0 | 186.384 | 172.667 | 0 |
| 2020 | 108.272 | 53.545 | 4.462 | 27.400 | 0 | 152.569 | 131.269 | 0 |
| 2019 | 106.806 | 57.296 | 4.775 | 32.068 | 214 | 129.794 | 104.040 | 0 |
| 2018 | 97.404 | 0 | 0 | 42.428 | 4.608 | 78.464 | 46.744 | 1 |
| 2017 | 182.171 | 37.518 | 3.127 | 26.583 | 7.588 | 73.576 | 54.581 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.79%
Lichiditate curentă
15.15
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.79%
Profit net per salariat
9.084 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.69% | 42.43% | 70.65% | 72.53% | 49.45% | 53.64% | 0% | 20.59% |
| Marjă profit brut | 6.58% | 43.28% | 73.34% | 75.53% | 51.76% | 56.64% | 0% | 21.87% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.79% | 44.26% | 63.17% | 33.12% | 40.79% | 55.07% | 0% | 68.74% |
| Profit net per salariat | 9.084 Lei | 154.720 Lei | 173.586 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 37.518 Lei |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
154.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.97 | 0.87 | 0.42 | 0.71 | 0.82 | 1.17 | 2.24 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 215.68 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 154.58 zile | 67.27 zile | 69.21 zile | 193.07 zile | 140.59 zile | 147.67 zile | 77.45 zile | 63.36 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 159.564 Lei | 364.607 Lei | 245.686 Lei | n/a | n/a | n/a | 97.404 Lei | 182.171 Lei |
Lichiditate curentă
15.15
Lichiditate imediată
15.15
Pondere active imobilizate
28.32%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.15 | 7.63 | 21.84 | 9.41 | 5.57 | 4.05 | 1.85 | 2.77 |
| Lichiditate imediată | 15.15 | 7.63 | 21.84 | 9.41 | 5.55 | 4.05 | 1.85 | 2.77 |
| Pondere active imobilizate | 28.32% | 32.27% | 4.72% | 0% | 0% | 0.16% | 5.55% | 9.35% |
| Pondere active circulante | 71.68% | 67.73% | 95.28% | 100% | 100% | 99.84% | 94.45% | 90.65% |
©Firme.ro