Companie
Detalii identificare
Nume firmăEDIGRAPH MEDIA SRL
Cod unic de înregistrare36176190 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016007972402
EUIDROONRC.J2016007972402
Data înființării07.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5814
Această clasă include editarea periodicelor şi a altor jurnale ce apar de cel puţin patru ori pe săptamâna. Editarea poate fi realizată în formă tipărită sau în format electronic, inclusiv pe Internet. Editarea publicaţiilor ce conţin programe de radio şi televiziune este inclusă aici.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateActivitati de editare a revistelor si periodicelor
Informații de contact
AdresaTimişoara nr. 103L, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
133.360
Profit (Lei)
62.550
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 133.360 | 62.550 | 5.213 | 49.805 | 0 | 111.995 | 62.790 | 1 |
| 2024 | 159.188 | 98.690 | 8.224 | 4.635 | 0 | 103.565 | 98.930 | 1 |
| 2023 | 135.934 | 88.137 | 7.345 | 7.122 | 0 | 97.727 | 90.605 | 1 |
| 2022 | 149.040 | 86.742 | 7.229 | 12.479 | 753 | 98.708 | 86.982 | 2 |
| 2021 | 198.493 | 118.330 | 9.861 | 6.307 | 2.285 | 122.592 | 118.570 | 2 |
| 2020 | 217.371 | 145.851 | 12.154 | 7.204 | 4.543 | 150.441 | 146.091 | 2 |
| 2019 | 255.851 | 165.074 | 13.756 | 8.069 | 3.889 | 169.363 | 165.314 | 2 |
| 2018 | 249.812 | 139.817 | 11.651 | 5.797 | 6.472 | 137.853 | 140.057 | 2 |
| 2017 | 209.430 | 124.249 | 10.354 | 5.276 | 11.471 | 118.294 | 124.489 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
46.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.62%
Lichiditate curentă
2.25
Viteza rotație active
1.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
46.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.62%
Profit net per salariat
62.550 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 46.9% | 62% | 64.84% | 58.2% | 59.61% | 67.1% | 64.52% | 55.97% | 59.33% |
| Marjă profit brut | 47.88% | 62.98% | 65.69% | 59.18% | 60.42% | 67.85% | 65.44% | 56.97% | 60.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.62% | 99.76% | 97.28% | 99.72% | 99.8% | 99.84% | 99.85% | 99.83% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 62.550 Lei | 98.690 Lei | 88.137 Lei | 43.371 Lei | 59.165 Lei | 72.926 Lei | 82.537 Lei | 69.909 Lei | 62.125 Lei |
Viteza rotație active
1.19
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
166.95 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.19 | 1.54 | 1.39 | 1.5 | 1.59 | 1.4 | 1.48 | 1.73 | 1.61 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 106.13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 166.95 zile | 147.55 zile | 218.26 zile | 232.02 zile | 218.59 zile | 200.88 zile | 221.71 zile | 188.28 zile | 192.75 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 133.360 Lei | 159.188 Lei | 135.934 Lei | 74.520 Lei | 99.247 Lei | 108.686 Lei | 127.926 Lei | 124.906 Lei | 104.715 Lei |
Lichiditate curentă
2.25
Lichiditate imediată
2.25
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.25 | 22.34 | 13.72 | 7.91 | 19.44 | 20.88 | 20.99 | 23.78 | 22.42 |
| Lichiditate imediată | 2.25 | 22.02 | 13.72 | 7.91 | 19.44 | 20.88 | 20.99 | 23.78 | 22.42 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0.76% | 1.83% | 2.93% | 2.24% | 4.48% | 8.84% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 99.24% | 98.17% | 97.07% | 97.76% | 95.52% | 91.16% |
©Firme.ro