Companie
Detalii identificare
Nume firmăALIMENTARI CASA ITALIA CAROLINA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 36216715 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/690/2016
EUIDROONRC.J20/690/2016
Data înființării17.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaLazăr Gheorghe nr. 2, Orăştie, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.176.731
Profit (Lei)
-2.133.602
Număr angajați
5
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.176.731 | -2.133.602 | -177.800 | 449.511 | 197.924 | 712.796 | 461.209 | 5 |
| 2023 | 0 | 25.383 | 2.115 | 47.630 | 29.919 | 2.500.649 | 2.482.938 | 1 |
| 2022 | 567.056 | 117.675 | 9.806 | 130.349 | 1.806 | 2.753.630 | 2.625.087 | 1 |
| 2021 | 1.331.503 | 492.974 | 41.081 | 893.991 | 1.273 | 4.033.207 | 3.143.897 | 1 |
| 2020 | 944.383 | 224.833 | 18.736 | 245.974 | 2.960 | 2.883.712 | 2.650.923 | 1 |
| 2019 | 4.624.255 | 2.345.573 | 195.464 | 242.788 | 15.213 | 4.148.962 | 3.921.387 | 1 |
| 2018 | 4.537.035 | 2.266.687 | 188.891 | 978.154 | 88.200 | 3.845.702 | 2.975.070 | 0 |
| 2017 | 4.384.304 | 2.000.882 | 166.740 | 518.226 | 129.048 | 2.490.711 | 2.103.893 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-98.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-462.61%
Lichiditate curentă
1.59
Viteza rotație active
2.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-98.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-462.61%
Profit net per salariat
-426.720 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -98.02% | 0% | 20.75% | 37.02% | 23.81% | 50.72% | 49.96% | 45.64% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 23.6% | 37.92% | 24.8% | 51.74% | 50.96% | 50.1% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -462.61% | 1.02% | 4.48% | 15.68% | 8.48% | 59.81% | 76.19% | 95.1% |
| Profit net per salariat | -426.720 Lei | 25.383 Lei | 117.675 Lei | 492.974 Lei | 224.833 Lei | 2.345.573 Lei | n/a | 2.000.882 Lei |
Viteza rotație active
2.39
Viteza rotație stocuri
5.42
Durata medie încasare creanțe
29.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.39 | 0 | 0.21 | 0.33 | 0.33 | 1.11 | 1.15 | 1.67 |
| Viteza rotație stocuri | 5.42 | 0 | 2.32 | 2.09 | 0 | 13.23 | 3.86 | 24.24 |
| Durata medie încasare creanțe | 29.34 zile | 0 | 1462.71 zile | 732.57 zile | 1016.72 zile | 228.73 zile | 211.56 zile | 182.67 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 435.346 Lei | 0 Lei | 567.056 Lei | 1.331.503 Lei | 944.383 Lei | 4.624.255 Lei | n/a | 4.384.304 Lei |
Lichiditate curentă
1.59
Lichiditate imediată
0.69
Pondere active imobilizate
21.73%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.59 | 52.5 | 21.13 | 4.51 | 11.72 | 17.09 | 3.93 | 4.81 |
| Lichiditate imediată | 0.69 | 47.36 | 19.25 | 3.8 | 11.72 | 15.65 | 2.73 | 4.46 |
| Pondere active imobilizate | 21.73% | 1.18% | 0.07% | 0.03% | 0.1% | 0.37% | 2.24% | 4.93% |
| Pondere active circulante | 78.27% | 98.82% | 99.93% | 99.97% | 99.9% | 99.63% | 97.76% | 95.07% |
©Firme.ro