Companie
Detalii identificare
Nume firmăENERGY TEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 36222040 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2018000414239
EUIDROONRC.J2018000414239
Data înființării21.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4641
Această clasă include:
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
-vânzarea cu ridicata a firelor -vânzarea cu ridicata a ţesăturilor -vânzarea cu ridicata a lenjeriei de pat şi de masă etc. -vânzarea cu ridicata de articole de mercerie: ace, aţă de cusut etc. Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al fibrelor textile,
4676
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor textile
Informații de contact
AdresaDrumul Negru nr. 9, Oraş Voluntari, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.735.130
Profit (Lei)
128.528
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.735.130 | 128.528 | 10.711 | 3.157.115 | 813.227 | 4.272.223 | 1.927.370 | 2 |
| 2024 | 1.694.861 | 97.607 | 8.134 | 3.452.487 | 853.193 | 4.399.545 | 1.799.286 | 3 |
| 2023 | 1.880.731 | 168.388 | 14.032 | 2.771.431 | 784.372 | 3.689.703 | 1.701.679 | 2 |
| 2022 | 2.030.645 | 591.420 | 49.285 | 2.252.083 | 811.333 | 2.981.528 | 1.539.813 | 1 |
| 2021 | 1.826.306 | 407.549 | 33.962 | 1.466.846 | 795.848 | 1.706.669 | 1.034.706 | 1 |
| 2020 | 2.228.226 | 369.339 | 30.778 | 1.755.260 | 817.609 | 1.565.773 | 627.157 | 1 |
| 2019 | 1.537.229 | 256.858 | 21.405 | 1.014.485 | 0 | 1.272.161 | 257.818 | 1 |
| 2018 | 1.209.855 | 255.401 | 21.283 | 864.860 | 0 | 1.124.329 | 259.469 | 3 |
| 2017 | 82.611 | 3.998 | 333 | 154.482 | 684 | 157.266 | 3.468 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.67%
Lichiditate curentă
1.35
Viteza rotație active
0.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.67%
Profit net per salariat
64.264 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.41% | 5.76% | 8.95% | 29.12% | 22.32% | 16.58% | 16.71% | 21.11% | 4.84% |
| Marjă profit brut | 9.21% | 8.95% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.67% | 5.42% | 9.9% | 38.41% | 39.39% | 58.89% | 99.63% | 98.43% | 100% |
| Profit net per salariat | 64.264 Lei | 32.536 Lei | 84.194 Lei | 591.420 Lei | 407.549 Lei | 369.339 Lei | 256.858 Lei | 85.134 Lei | 3.998 Lei |
Viteza rotație active
0.34
Viteza rotație stocuri
0.62
Durata medie încasare creanțe
299.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.34 | 0.32 | 0.42 | 0.54 | 0.73 | 0.93 | 1.21 | 1.08 | 0.52 |
| Viteza rotație stocuri | 0.62 | 0.61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 299.86 zile | 341.88 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 867.565 Lei | 564.954 Lei | 940.366 Lei | 2.030.645 Lei | 1.826.306 Lei | 2.228.226 Lei | 1.537.229 Lei | 403.285 Lei | 82.611 Lei |
Lichiditate curentă
1.35
Lichiditate imediată
0.47
Pondere active imobilizate
15.99%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.35 | 1.27 | 1.33 | 1.32 | 1.16 | 0.89 | 1.25 | 1.3 | 1.02 |
| Lichiditate imediată | 0.47 | 0.47 | 1.33 | 1.32 | 1.16 | 0.89 | 1.25 | 1.3 | 1.02 |
| Pondere active imobilizate | 15.99% | 16.24% | 17.53% | 21.39% | 31.8% | 34.3% | 0% | 0% | 0.43% |
| Pondere active circulante | 84.01% | 83.76% | 82.47% | 78.61% | 68.2% | 65.7% | 100% | 100% | 99.57% |
©Firme.ro