Companie
Detalii identificare
Nume firmăOCTAVIC PTS SRL
Cod unic de înregistrare RO 36235547 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016001258054
EUIDROONRC.J2016001258054
Data înființării23.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaHorea nr. 21, Loc. Oradea | Municipiul Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.805.228
Profit (Lei)
500.480
Număr angajați
8
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.805.228 | 500.480 | 41.707 | 141.737 | 1.640.947 | 469.123 | 1.968.752 | 8 |
| 2023 | 961.854 | 925.487 | 77.124 | 571.109 | 1.852.410 | 803.793 | 1.576.354 | 8 |
| 2022 | 1.206.332 | 584.537 | 48.711 | 302.911 | 1.002.532 | 981.353 | 1.127.341 | 8 |
| 2021 | 762.139 | 363.753 | 30.313 | 73.822 | 194.359 | 478.289 | 542.804 | 6 |
| 2020 | 720.357 | 375.389 | 31.282 | 53.946 | 16.229 | 706.122 | 668.615 | 3 |
| 2019 | 816.733 | 525.313 | 43.776 | 71.555 | 18.792 | 575.203 | 624.280 | 2 |
| 2018 | 315.357 | 141.239 | 11.770 | 64.136 | 2.000 | 161.103 | 98.967 | 2 |
| 2017 | 77.575 | 0 | 0 | 135.599 | 0 | 93.326 | -42.273 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.42%
Lichiditate curentă
3.31
Viteza rotație active
0.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25.42%
Profit net per salariat
62.560 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.72% | 96.22% | 48.46% | 47.73% | 52.11% | 64.32% | 44.79% | 0% |
| Marjă profit brut | 30.27% | 97.08% | 49.23% | 48.71% | 53.1% | 65.32% | 46.23% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 25.42% | 58.71% | 51.85% | 67.01% | 56.14% | 84.15% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 62.560 Lei | 115.686 Lei | 73.067 Lei | 60.626 Lei | 125.130 Lei | 262.657 Lei | 70.620 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.86
Viteza rotație stocuri
57.88
Durata medie încasare creanțe
39.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.86 | 0.36 | 0.61 | 1.13 | 1 | 1.37 | 1.93 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 57.88 | 34.68 | 9.16 | 17.07 | 22.81 | 80.3 | 104.77 | 6.63 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.35 zile | 42.97 zile | 188.72 zile | 50.87 zile | 179.85 zile | 90.91 zile | 54.85 zile | 72.3 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 225.654 Lei | 120.232 Lei | 150.792 Lei | 127.023 Lei | 240.119 Lei | 408.367 Lei | 157.679 Lei | 77.575 Lei |
Lichiditate curentă
3.31
Lichiditate imediată
3.09
Pondere active imobilizate
77.77%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.31 | 1.41 | 3.24 | 6.48 | 13.09 | 8.04 | 2.51 | 0.69 |
| Lichiditate imediată | 3.09 | 1.36 | 2.8 | 5.87 | 12.5 | 7.9 | 2.46 | 0.6 |
| Pondere active imobilizate | 77.77% | 69.74% | 50.53% | 28.89% | 2.25% | 3.16% | 1.23% | 0% |
| Pondere active circulante | 22.23% | 30.26% | 49.47% | 71.11% | 97.75% | 96.84% | 98.77% | 100% |
©Firme.ro