Companie
Detalii identificare
Nume firmăCELSIUS CLEANING SRL
Cod unic de înregistrare RO 36237254 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/2598/2016
EUIDROONRC.J23/2598/2016
Data înființării23.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9601
Această clasă include:
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
-spălarea şi curăţarea uscată, călcarea etc., a tuturor tipurilor de articole de îmbrăcăminte (inclusiv din blană) şi textile, utilizând echipamente mecanice, manuale sau maşini cu auto-servire ce funcţionează cu monede, pentru publicul larg sau pentru clienţi industriali sau comerciali -colectarea şi livrarea lenjeriei -şamponarea carpetelor şi covoarelor; curăţarea draperiilor şi a perdelelor, la domiciliul clienţilor sau nu -curăţarea rufăriei, uniformelor de lucru şi altor articole similare, de către spălătorii Această clasă exclude: -închirierea îmbrăcămintei, alta decât uniformele de lucru, chiar dacă curăţirea acestor articole este o parte integrantă a activităţii,
7729 -repararea şi modificarea îmbrăcămintei,
9529
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorAlte activitati de servicii
Obiect activitateSpalarea si curatarea (uscata) articolelor textile si a produselor din blana
Informații de contact
AdresaBucureşti-Alexandria nr. 544, Oraş Bragadiru, Ilfov
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.003.621
Profit (Lei)
65.643
Număr angajați
9
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.003.621 | 65.643 | 5.470 | 1.066.833 | 500.371 | 302.999 | -263.463 | 9 |
| 2023 | 1.104.958 | 2.461 | 205 | 3.294.164 | 658.920 | 393.372 | -2.237.634 | 11 |
| 2022 | 1.203.179 | 0 | 0 | 3.314.828 | 733.867 | 340.865 | -2.240.096 | 12 |
| 2021 | 1.079.661 | 0 | 0 | 3.216.682 | 734.130 | 597.382 | -1.885.170 | 10 |
| 2020 | 1.030.321 | 0 | 0 | 2.972.215 | 1.016.859 | 503.844 | -1.451.512 | 13 |
| 2019 | 2.265.628 | -196.935 | -16.411 | 3.155.929 | 1.339.141 | 883.728 | -930.936 | 24 |
| 2018 | 1.487.749 | 0 | 0 | 2.453.879 | 932.846 | 772.682 | -734.001 | 18 |
| 2017 | 510.294 | 0 | 0 | 1.851.148 | 881.588 | 546.948 | -422.612 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.92%
Lichiditate curentă
0.28
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24.92%
Profit net per salariat
7.294 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.54% | 0.22% | 0% | 0% | 0% | -8.69% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 10.22% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -24.92% | -0.11% | 0% | 0% | 0% | 21.15% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 7.294 Lei | 224 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | -8.206 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
8.35
Durata medie încasare creanțe
58.19 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 1.05 | 1.12 | 0.81 | 0.68 | 1.02 | 0.87 | 0.36 |
| Viteza rotație stocuri | 8.35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.39 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 58.19 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 74.5 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.513 Lei | 100.451 Lei | 100.265 Lei | 107.966 Lei | 79.255 Lei | 94.401 Lei | 82.653 Lei | 56.699 Lei |
Lichiditate curentă
0.28
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
62.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.28 | 0.12 | 0.1 | 0.19 | 0.17 | 0.28 | 0.31 | 0.3 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.12 | 0.1 | 0.19 | 0.17 | 0.18 | 0.31 | 0.3 |
| Pondere active imobilizate | 62.28% | 62.62% | 68.28% | 55.14% | 66.87% | 60.24% | 54.7% | 61.71% |
| Pondere active circulante | 37.72% | 37.38% | 31.72% | 44.86% | 33.13% | 39.76% | 45.3% | 38.29% |
©Firme.ro
