Companie
Detalii identificare
Nume firmăISTART CONCEPT SRL
Cod unic de înregistrare36240373 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/2615/2016
EUIDROONRC.J23/2615/2016
Data înființării24.06.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6203
Această clasă include: activităţi de management şi exploatare, în locaţie, a sistemelor de calculatoare ale clienţilor şi/sau a facilităţilor de prelucrare a datelor, precum şi serviciile anexe pentru acestea.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
141.677
Profit (Lei)
7.465
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 141.677 | 7.465 | 622 | 1.100 | 31.140 | 207.253 | 270.154 | 0 |
| 2023 | 142.710 | 73.405 | 6.117 | 2.539 | 43.790 | 221.438 | 262.689 | 0 |
| 2022 | 126.834 | 106.795 | 8.900 | 34.469 | 528 | 223.225 | 189.284 | 0 |
| 2021 | 99.565 | 81.555 | 6.796 | 39.208 | 528 | 121.169 | 82.489 | 0 |
| 2020 | 70.844 | 59.457 | 4.955 | 127 | 528 | 42.533 | 42.934 | 0 |
| 2019 | 17.183 | 6.442 | 537 | 187 | 528 | 18.536 | 18.877 | 0 |
| 2018 | 25.196 | 11.367 | 947 | 628 | 528 | 12.535 | 12.435 | 0 |
| 2017 | 1.392 | 1.018 | 85 | 995 | 528 | 1.535 | 1.068 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.76%
Lichiditate curentă
188.41
Viteza rotație active
0.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.76%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.27% | 51.44% | 84.2% | 81.91% | 83.93% | 37.49% | 45.11% | 73.13% |
| Marjă profit brut | 11.64% | 60.98% | 86.75% | 84.91% | 86.74% | 40.49% | 48.08% | 76.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.76% | 27.94% | 56.42% | 98.87% | 100% | 34.13% | 91.41% | 95.32% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.59
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
432.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.59 | 0.54 | 0.57 | 0.82 | 1.65 | 0.9 | 1.93 | 0.67 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 7.06 | 6.57 | 11.73 | 161.01 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 432.49 zile | 360.6 zile | 25.66 zile | 42.85 zile | 16.26 zile | 39.45 zile | 14.46 zile | 52.44 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
188.41
Lichiditate imediată
188.41
Pondere active imobilizate
13.06%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 188.41 | 87.21 | 6.48 | 3.09 | 334.91 | 99.12 | 19.96 | 1.54 |
| Lichiditate imediată | 188.41 | 79.25 | 5.92 | 2.87 | 331.44 | 99.12 | 19.96 | 1.54 |
| Pondere active imobilizate | 13.06% | 16.51% | 0.24% | 0.43% | 1.23% | 2.77% | 4.04% | 25.59% |
| Pondere active circulante | 86.94% | 83.49% | 99.76% | 99.57% | 98.77% | 97.23% | 95.96% | 74.41% |
©Firme.ro