Companie
Detalii identificare
Nume firmăSPORT MECHANICAL WORKSHOP SRL
Cod unic de înregistrare RO 36321001 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016002072352
EUIDROONRC.J2016002072352
Data înființării15.07.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3092
Această clasă include:
-fabricarea de biciclete şi alte tipuri de velocipede, inclusiv triciclete de transport, biciclete tandem, biciclete şi triciclete pentru copii -fabricarea de părţi şi accesorii pentru biciclete -fabricarea de cărucioare pentru invalizi, cu sau fără motor -fabricarea de părţi şi accesorii ale cărucioarelor pentru invalizi -fabricarea de cărucioare pentru copii Această clasă exclude: -fabricarea de biciclete cu motor,
3091 -fabricarea de jucării cu roţi proiectate pentru a fi încălecate, inclusiv biciclete şi triciclete din materiale plastice,vezi 3240
-fabricarea de biciclete şi alte tipuri de velocipede, inclusiv triciclete de transport, biciclete tandem, biciclete şi triciclete pentru copii -fabricarea de părţi şi accesorii pentru biciclete -fabricarea de cărucioare pentru invalizi, cu sau fără motor -fabricarea de părţi şi accesorii ale cărucioarelor pentru invalizi -fabricarea de cărucioare pentru copii Această clasă exclude: -fabricarea de biciclete cu motor,
3091 -fabricarea de jucării cu roţi proiectate pentru a fi încălecate, inclusiv biciclete şi triciclete din materiale plastice,vezi 3240
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor mijloace de transport
Obiect activitateFabricarea de biciclete si de vehicule pentru invalizi
Informații de contact
AdresaŞagului, Timişoara, Timiş
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
187.327.870
Profit (Lei)
27.187.240
Număr angajați
485
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 187.327.870 | 27.187.240 | 2.265.603 | 112.427.778 | 110.427.857 | 39.211.270 | 34.119.610 | 485 |
| 2024 | 154.140.306 | 22.320.658 | 1.860.055 | 123.160.942 | 114.934.576 | 40.538.540 | 29.253.028 | 454 |
| 2023 | 149.132.982 | 16.601.985 | 1.383.499 | 125.975.294 | 120.091.520 | 32.429.184 | 23.534.355 | 446 |
| 2022 | 132.521.588 | 9.757.559 | 813.130 | 131.060.919 | 129.390.388 | 11.915.622 | 10.441.812 | 460 |
| 2021 | 82.848.506 | 4.762.793 | 396.899 | 125.638.215 | 117.207.383 | 13.763.955 | 5.365.056 | 309 |
| 2020 | 44.798.474 | 3.838.011 | 319.834 | 35.979.976 | 25.817.437 | 17.182.810 | 7.034.039 | 306 |
| 2019 | 28.359.987 | 2.310.446 | 192.537 | 9.393.592 | 7.875.882 | 4.701.102 | 3.196.028 | 239 |
| 2018 | 21.232.083 | 1.592.734 | 132.728 | 8.909.043 | 5.600.189 | 4.185.262 | 885.582 | 198 |
| 2017 | 11.029.705 | 365.964 | 30.497 | 7.337.049 | 3.973.170 | 2.643.401 | -707.152 | 112 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.68%
Lichiditate curentă
0.35
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
79.68%
Profit net per salariat
56.056 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.51% | 14.48% | 11.13% | 7.36% | 5.75% | 8.57% | 8.15% | 7.5% | 3.32% |
| Marjă profit brut | 16.97% | 16.74% | 13.53% | 7.7% | 6.64% | 10.07% | 9.54% | 8.27% | 3.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 79.68% | 76.3% | 70.54% | 93.45% | 88.77% | 54.56% | 72.29% | 100% | -51.75% |
| Profit net per salariat | 56.056 Lei | 49.164 Lei | 37.224 Lei | 21.212 Lei | 15.414 Lei | 12.543 Lei | 9.667 Lei | 8.044 Lei | 3.268 Lei |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
41.11
Durata medie încasare creanțe
38.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 0.99 | 0.98 | 0.94 | 0.63 | 1.04 | 2.25 | 2.17 | 1.67 |
| Viteza rotație stocuri | 41.11 | 38.61 | 41.85 | 27.3 | 25.93 | 42.77 | 43.61 | 38.4 | 36.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 38.75 zile | 74.96 zile | 57.81 zile | 17.7 zile | 35.95 zile | 127.6 zile | 49.2 zile | 58.66 zile | 73.5 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 386.243 Lei | 339.516 Lei | 334.379 Lei | 288.090 Lei | 268.118 Lei | 146.400 Lei | 118.661 Lei | 107.233 Lei | 98.480 Lei |
Lichiditate curentă
0.35
Lichiditate imediată
0.31
Pondere active imobilizate
73.8%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.35 | 0.33 | 0.26 | 0.09 | 0.11 | 0.48 | 0.5 | 0.47 | 0.36 |
| Lichiditate imediată | 0.31 | 0.3 | 0.23 | 0.05 | 0.08 | 0.45 | 0.43 | 0.41 | 0.32 |
| Pondere active imobilizate | 73.8% | 73.93% | 78.74% | 91.57% | 89.49% | 60.04% | 62.62% | 57.23% | 60.05% |
| Pondere active circulante | 26.2% | 26.07% | 21.26% | 8.43% | 10.51% | 39.96% | 37.38% | 42.77% | 39.95% |
©Firme.ro
