Companie
Detalii identificare
Nume firmăGICU TRANS COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare36329749 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/631/2016
EUIDROONRC.J1/631/2016
Data înființării19.07.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaCornel Medrea nr. 16 A, Alba Iulia, Alba
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
308.711
Profit (Lei)
30.752
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 308.711 | 30.752 | 2.563 | 17.477 | 58.848 | 7.714 | 49.085 | 1 |
| 2024 | 277.397 | -7.251 | -604 | 10.157 | 16.333 | 12.147 | 18.323 | 2 |
| 2023 | 185.667 | 0 | 0 | 11.617 | 22.340 | 14.851 | 25.574 | 2 |
| 2022 | 403.111 | 180.647 | 15.054 | 185.677 | 0 | 409.115 | 223.438 | 2 |
| 2021 | 276.086 | 115.064 | 9.589 | 4.735 | 8.703 | 148.823 | 152.791 | 2 |
| 2020 | 235.701 | 111.711 | 9.309 | 8.471 | 22.779 | 129.545 | 143.853 | 3 |
| 2019 | 249.502 | 67.153 | 5.596 | 22.152 | 36.854 | 123.749 | 138.451 | 2 |
| 2018 | 223.142 | 107.889 | 8.991 | 4.063 | 5.719 | 166.742 | 168.398 | 2 |
| 2017 | 219.818 | 93.012 | 7.751 | 2.627 | 15.524 | 131.322 | 144.219 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.65%
Lichiditate curentă
0.44
Viteza rotație active
4.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.65%
Profit net per salariat
30.752 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.96% | -2.61% | 0% | 44.81% | 41.68% | 47.4% | 26.91% | 48.35% | 42.31% |
| Marjă profit brut | 12.67% | 0% | 0% | 45.52% | 42.68% | 48.33% | 28.06% | 49.64% | 43.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 62.65% | -39.57% | 0% | 80.85% | 75.31% | 77.66% | 48.5% | 64.07% | 64.49% |
| Profit net per salariat | 30.752 Lei | -3.626 Lei | 0 Lei | 90.324 Lei | 57.532 Lei | 37.237 Lei | 33.577 Lei | 53.945 Lei | 46.506 Lei |
Viteza rotație active
4.64
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
4.14 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.64 | 9.74 | 4.99 | 0.99 | 1.75 | 1.55 | 1.55 | 1.29 | 1.5 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.14 zile | 4.61 zile | 0 zile | 158.46 zile | 0 zile | 0 zile | 1.46 zile | 0 zile | 0.64 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 308.711 Lei | 138.699 Lei | 92.834 Lei | 201.556 Lei | 138.043 Lei | 78.567 Lei | 124.751 Lei | 111.571 Lei | 109.909 Lei |
Lichiditate curentă
0.44
Lichiditate imediată
0.44
Pondere active imobilizate
88.41%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.44 | 1.2 | 1.28 | 2.2 | 31.43 | 15.29 | 5.59 | 41.04 | 49.99 |
| Lichiditate imediată | 0.44 | 1.2 | 1.28 | 2.2 | 31.43 | 15.29 | 5.59 | 41.04 | 49.99 |
| Pondere active imobilizate | 88.41% | 57.35% | 60.07% | 0% | 5.52% | 14.95% | 22.95% | 3.32% | 10.57% |
| Pondere active circulante | 11.59% | 42.65% | 39.93% | 100% | 94.48% | 85.05% | 77.05% | 96.68% | 89.43% |
©Firme.ro