Companie
Detalii identificare
Nume firmăETHNIC PLANTATION COFFEE SRL
Cod unic de înregistrare RO 36336630 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016009846404
EUIDROONRC.J2016009846404
Data înființării20.07.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1083
Această clasă include:
-decofeinizarea şi prăjirea cafelei -fabricarea produselor din cafea: -cafea măcinată -cafea solubilă -extracte şi concentrate din cafea -fabricarea înlocuitorilor de cafea -fabricarea amestecurilor de ceai şi maté -fabricarea extractelor şi preparatelor pe bază de ceai sau mate
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea infuziilor din plante (mentă, verbină, muşeţel etc.) Această clasă exclude: -fabricarea inulinei,
1062 -fabricarea băuturilor spirtoase, berii, vinului şi a băuturilor răcoritoare,
diviziunea 11 -prepararea produselor din plante pentru uz farmaceutic,
2120
-decofeinizarea şi prăjirea cafelei -fabricarea produselor din cafea: -cafea măcinată -cafea solubilă -extracte şi concentrate din cafea -fabricarea înlocuitorilor de cafea -fabricarea amestecurilor de ceai şi maté -fabricarea extractelor şi preparatelor pe bază de ceai sau mate
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea infuziilor din plante (mentă, verbină, muşeţel etc.) Această clasă exclude: -fabricarea inulinei,
1062 -fabricarea băuturilor spirtoase, berii, vinului şi a băuturilor răcoritoare,
diviziunea 11 -prepararea produselor din plante pentru uz farmaceutic,
2120
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitatePrelucrarea ceaiului si cafelei
Informații de contact
AdresaViilor nr. 6, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
421.680
Profit (Lei)
82.183
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 421.680 | 82.183 | 6.849 | 33.872 | 6.574 | 147.917 | 121.000 | 1 |
| 2023 | 447.715 | 98.904 | 8.242 | 19.712 | 8.436 | 159.958 | 148.968 | 1 |
| 2022 | 338.959 | 36.671 | 3.056 | 67.312 | 12.701 | 125.567 | 71.793 | 1 |
| 2021 | 349.072 | 72.148 | 6.012 | 55.537 | 7.741 | 124.037 | 76.964 | 1 |
| 2020 | 296.869 | 58.271 | 4.856 | 95.687 | 14.183 | 85.830 | 4.816 | 1 |
| 2019 | 181.081 | 13.725 | 1.144 | 102.631 | 20.625 | 28.182 | -53.454 | 1 |
| 2018 | 126.280 | 0 | 0 | 112.079 | 27.066 | 17.569 | -67.179 | 1 |
| 2017 | 47.019 | 0 | 0 | 111.449 | 29.719 | 21.632 | -60.098 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.92%
Lichiditate curentă
4.37
Viteza rotație active
2.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.92%
Profit net per salariat
82.183 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.49% | 22.09% | 10.82% | 20.67% | 19.63% | 7.58% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 20.38% | 23.02% | 11.78% | 21.47% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 67.92% | 66.39% | 51.08% | 93.74% | 100% | -25.68% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 82.183 Lei | 98.904 Lei | 36.671 Lei | 72.148 Lei | 58.271 Lei | 13.725 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.73
Viteza rotație stocuri
4.77
Durata medie încasare creanțe
13.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.73 | 2.66 | 2.45 | 2.65 | 2.97 | 3.71 | 2.83 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 4.77 | 6.33 | 5.22 | 4.77 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 13.59 zile | 9.11 zile | 10.08 zile | 7.74 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 421.680 Lei | 447.715 Lei | 338.959 Lei | 349.072 Lei | 296.869 Lei | 181.081 Lei | 126.280 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
4.37
Lichiditate imediată
1.76
Pondere active imobilizate
4.26%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.37 | 8.11 | 1.87 | 2.23 | 0.9 | 0.27 | 0.16 | 0.19 |
| Lichiditate imediată | 1.76 | 4.53 | 0.9 | 0.92 | 0.9 | 0.27 | 0.16 | 0.19 |
| Pondere active imobilizate | 4.26% | 5.01% | 9.19% | 5.87% | 14.18% | 42.26% | 60.64% | 57.87% |
| Pondere active circulante | 95.74% | 94.99% | 90.81% | 94.13% | 85.82% | 57.74% | 39.36% | 42.13% |
©Firme.ro