Companie
Detalii identificare
Nume firmăBY WAWA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 36341246 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000632060
EUIDROONRC.J2016000632060
Data înființării21.07.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2042
Această clasă include:
-fabricarea parfumurilor şi a produselor cosmetice (de toaletă): -parfumuri şi apă de toaletă -produse de înfrumuseţare şi machiaj -produse pentru bronzat şi pentru prevenirea arsurilor solare -produse pentru manichiură şi pedichiură -şampoane, lacuri fixative pentru păr, produse pentru ondulat şi îndreptat părul -produse pentru igiena bucală şi dentară, inclusiv preparate pentru fixarea danturii false -produse pentru bărbierit, inclusiv produse care se folosesc înainte şi după bărbierit -deodorante şi săruri de baie -depilatoare -fabricarea săpunului cosmetic Această clasă exclude: -extragerea şi rafinarea uleiurilor esenţiale naturale,
2053
-fabricarea parfumurilor şi a produselor cosmetice (de toaletă): -parfumuri şi apă de toaletă -produse de înfrumuseţare şi machiaj -produse pentru bronzat şi pentru prevenirea arsurilor solare -produse pentru manichiură şi pedichiură -şampoane, lacuri fixative pentru păr, produse pentru ondulat şi îndreptat părul -produse pentru igiena bucală şi dentară, inclusiv preparate pentru fixarea danturii false -produse pentru bărbierit, inclusiv produse care se folosesc înainte şi după bărbierit -deodorante şi săruri de baie -depilatoare -fabricarea săpunului cosmetic Această clasă exclude: -extragerea şi rafinarea uleiurilor esenţiale naturale,
2053
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea substantelor si a produselor chimice
Obiect activitateFabricarea parfumurilor si a produselor cosmetice (de toaleta)
Informații de contact
AdresaAxente Sever nr. 1, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.318.089
Profit (Lei)
-42.712
Număr angajați
5
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.318.089 | -42.712 | -3.559 | 330.990 | 251.754 | 351.387 | 269.230 | 5 |
| 2023 | 2.216.334 | 53.603 | 4.467 | 261.812 | 292.304 | 422.824 | 453.316 | 4 |
| 2022 | 687.272 | 35.996 | 3.000 | 286.072 | 328.247 | 357.538 | 399.713 | 5 |
| 2021 | 643.509 | 2.625 | 219 | 377.371 | 18.388 | 445.317 | 363.717 | 4 |
| 2020 | 859.695 | 10.104 | 842 | 370.887 | 18.292 | 711.347 | 361.092 | 2 |
| 2019 | 661.495 | 387.610 | 32.301 | 178.070 | 3.863 | 525.195 | 350.988 | 1 |
| 2018 | 250.364 | 9.839 | 820 | 126.995 | 0 | 87.908 | -36.622 | 2 |
| 2017 | 115.203 | 0 | 0 | 119.969 | 0 | 73.508 | -46.461 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-3.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.86%
Lichiditate curentă
1.06
Viteza rotație active
2.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-3.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15.86%
Profit net per salariat
-8.542 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -3.24% | 2.42% | 5.24% | 0.41% | 1.18% | 58.6% | 3.93% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 3.31% | 7.11% | 1.68% | 2.11% | 59.6% | 5.11% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -15.86% | 11.82% | 9.01% | 0.72% | 2.8% | 100% | -26.87% | 0% |
| Profit net per salariat | -8.542 Lei | 13.401 Lei | 7.199 Lei | 656 Lei | 5.052 Lei | 387.610 Lei | 4.920 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.19
Viteza rotație stocuri
4.55
Durata medie încasare creanțe
5.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.19 | 3.1 | 1 | 1.39 | 1.18 | 1.25 | 2.85 | 1.57 |
| Viteza rotație stocuri | 4.55 | 17.46 | 3.25 | 1.81 | 2.76 | 15.34 | 8.84 | 1.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.75 zile | 36.81 zile | 47.6 zile | 41.19 zile | 132.93 zile | 191.01 zile | 77.2 zile | 10.1 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 263.618 Lei | 554.084 Lei | 137.454 Lei | 160.877 Lei | 429.848 Lei | 661.495 Lei | 125.182 Lei | 57.602 Lei |
Lichiditate curentă
1.06
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
41.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.06 | 1.61 | 1.25 | 1.18 | 1.92 | 2.95 | 0.69 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 1.13 | 0.51 | 0.24 | 1.08 | 2.71 | 0.47 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 41.74% | 40.87% | 47.86% | 3.97% | 2.51% | 0.73% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.26% | 59.13% | 52.14% | 96.03% | 97.49% | 99.27% | 100% | 100% |
©Firme.ro
