Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARM CĂTĂLIN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 36419825 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000869208
EUIDROONRC.J2016000869208
Data înființării12.08.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2370
Această clasă include:
-tăierea, fasonarea şi prelucrarea pietrei pentru a fi utilizate în construcţia de clădiri, de monumente funerare, de drumuri, ca material de acoperire, etc. -fabricarea mobilierului de piatră Această clasă exclude: -activităţi în cariere, de exemplu producţia de pietre neprelucrate,
0811 -producţia de pietre de moară, pietre abrazive şi produse similare,
239
-tăierea, fasonarea şi prelucrarea pietrei pentru a fi utilizate în construcţia de clădiri, de monumente funerare, de drumuri, ca material de acoperire, etc. -fabricarea mobilierului de piatră Această clasă exclude: -activităţi în cariere, de exemplu producţia de pietre neprelucrate,
0811 -producţia de pietre de moară, pietre abrazive şi produse similare,
239
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea altor produse din minerale nemetalice
Obiect activitateTaierea, fasonarea si finisarea pietrei
Informații de contact
AdresaTurdaş nr. 1G, Turdaş, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
80.565
Profit (Lei)
13.284
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 80.565 | 13.284 | 1.107 | 1.436.777 | 16.439 | 926.680 | -493.658 | 1 |
| 2023 | 318.676 | 0 | 0 | 1.195.057 | 19.723 | 668.392 | -506.942 | 3 |
| 2022 | 247.785 | 0 | 0 | 576.522 | 27.412 | 328.059 | -221.051 | 3 |
| 2021 | 234.743 | 0 | 0 | 660.377 | 36.987 | 469.221 | -154.169 | 2 |
| 2020 | 386.948 | 36.361 | 3.030 | 405.710 | 25.221 | 381.246 | 757 | 3 |
| 2019 | 73.429 | 0 | 0 | 208.290 | 31.512 | 141.175 | -35.603 | 2 |
| 2018 | 284.200 | 1.681 | 140 | 103.527 | 37.804 | 118.793 | 53.070 | 2 |
| 2017 | 223.034 | 43.734 | 3.645 | 104.788 | 35.865 | 120.312 | 51.389 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.69%
Lichiditate curentă
0.64
Viteza rotație active
0.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.69%
Profit net per salariat
13.284 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.49% | 0% | 0% | 0% | 9.4% | 0% | 0.59% | 19.61% |
| Marjă profit brut | 18.14% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -2.69% | 0% | 0% | 0% | 100% | 0% | 3.17% | 85.1% |
| Profit net per salariat | 13.284 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 12.120 Lei | 0 Lei | 841 Lei | 43.734 Lei |
Viteza rotație active
0.09
Viteza rotație stocuri
0.11
Durata medie încasare creanțe
977.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.09 | 0.46 | 0.7 | 0.46 | 0.95 | 0.43 | 1.81 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0.11 | 0.62 | 1.19 | 0.77 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 977.35 zile | 161.41 zile | 132.59 zile | 195.25 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.565 Lei | 106.225 Lei | 82.595 Lei | 117.372 Lei | 128.983 Lei | 36.715 Lei | 142.100 Lei | 223.034 Lei |
Lichiditate curentă
0.64
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
1.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.64 | 0.56 | 0.57 | 0.71 | 0.94 | 0.68 | 1.15 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.13 | 0.21 | 0.25 | 0.94 | 0.68 | 1.15 | 1.15 |
| Pondere active imobilizate | 1.74% | 2.87% | 7.71% | 7.31% | 6.2% | 18.25% | 24.14% | 22.96% |
| Pondere active circulante | 98.26% | 97.13% | 92.29% | 92.69% | 93.8% | 81.75% | 75.86% | 77.04% |
©Firme.ro