Companie
Detalii identificare
Nume firmăCĂTĂLIN EXCHANGE SRL
Cod unic de înregistrare36433110 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016001026046
EUIDROONRC.J2016001026046
Data înființării18.08.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6612
Această clasă include:
-activităţi de brokeraj al garanţiilor pe piaţa financiară în numele altora şi activităţi conexe -brokeraj cu titluri -brokeraj cu bunuri -activităţi ale birourilor de schimb, etc. Această clasă exclude: -tranzactiile comerciale pe pieţele financiare, în cont propriu,
6499 -activităţi de administrare a portofoliilor, pe bază de comision sau contract,
6630
-activităţi de brokeraj al garanţiilor pe piaţa financiară în numele altora şi activităţi conexe -brokeraj cu titluri -brokeraj cu bunuri -activităţi ale birourilor de schimb, etc. Această clasă exclude: -tranzactiile comerciale pe pieţele financiare, în cont propriu,
6499 -activităţi de administrare a portofoliilor, pe bază de comision sau contract,
6630
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati de intermediere a tranzactiilor financiare
Informații de contact
AdresaNicolae Bălcescu nr. 12, Bacău, Bacău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
246.511
Profit (Lei)
131.507
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 246.511 | 131.507 | 10.959 | 280.622 | 3.235 | 765.213 | 487.826 | 1 |
| 2024 | 165.257 | 87.593 | 7.299 | 88.056 | 1.616 | 530.352 | 443.912 | 1 |
| 2023 | 207.750 | 121.576 | 10.131 | 26.446 | 6.323 | 491.939 | 471.816 | 1 |
| 2022 | 234.241 | 304.979 | 25.415 | 665.515 | 2.375 | 968.359 | 305.219 | 2 |
| 2021 | 22.301 | 212.059 | 17.672 | 329.075 | 0 | 827.634 | 498.559 | 2 |
| 2020 | 42.017 | 132.621 | 11.052 | 648.255 | 0 | 934.756 | 286.501 | 2 |
| 2019 | 140.553 | 111.199 | 9.267 | 351.410 | 825 | 504.464 | 153.879 | 1 |
| 2018 | 111.907 | 96.977 | 8.081 | 339.698 | 1.814 | 453.720 | 115.836 | 1 |
| 2017 | 70.945 | 54.250 | 4.521 | 348.947 | 2.803 | 399.965 | 53.821 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
53.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.96%
Lichiditate curentă
2.73
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
53.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.96%
Profit net per salariat
131.507 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 53.35% | 53% | 58.52% | 130.2% | 950.89% | 315.64% | 79.12% | 86.66% | 76.47% |
| Marjă profit brut | 54.34% | 54.19% | 59.43% | 131.63% | 951.19% | 316.43% | 80.28% | 87.9% | 78.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.96% | 19.73% | 25.77% | 99.92% | 42.53% | 46.29% | 72.26% | 83.72% | 100% |
| Profit net per salariat | 131.507 Lei | 87.593 Lei | 121.576 Lei | 152.490 Lei | 106.030 Lei | 66.311 Lei | 111.199 Lei | 96.977 Lei | 54.250 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
187.16 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.31 | 0.42 | 0.24 | 0.03 | 0.04 | 0.28 | 0.25 | 0.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 187.16 zile | 129.18 zile | 66.51 zile | 344.77 zile | 51.97 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 246.511 Lei | 165.257 Lei | 207.750 Lei | 117.121 Lei | 11.151 Lei | 21.009 Lei | 140.553 Lei | 111.907 Lei | 70.945 Lei |
Lichiditate curentă
2.73
Lichiditate imediată
2.73
Pondere active imobilizate
0.42%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.73 | 6.02 | 18.6 | 1.46 | 2.52 | 1.44 | 1.44 | 1.34 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 2.73 | 6.02 | 18.6 | 1.46 | 2.52 | 1.44 | 1.44 | 1.34 | 1.15 |
| Pondere active imobilizate | 0.42% | 0.3% | 1.27% | 0.24% | 0% | 0% | 0.16% | 0.4% | 0.7% |
| Pondere active circulante | 99.58% | 99.7% | 98.73% | 99.76% | 100% | 100% | 99.84% | 99.6% | 99.3% |
©Firme.ro