Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEO GIGI CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 36473670 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/1786/2016
EUIDROONRC.J8/1786/2016
Data înființării30.08.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaAvram Iancu nr. 1, Zărneşti, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
258.541
Profit (Lei)
-14.572
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 258.541 | -14.572 | -1.214 | 22.663 | 2.215 | 362.368 | 341.920 | 2 |
| 2023 | 543.080 | 184.188 | 15.349 | 42.876 | 2.457 | 497.504 | 457.085 | 5 |
| 2022 | 481.795 | 144.658 | 12.055 | 30.315 | 7.182 | 296.030 | 272.897 | 6 |
| 2021 | 315.108 | 0 | 0 | 31.589 | 10.848 | 201.954 | 181.213 | 5 |
| 2020 | 500.676 | 160.949 | 13.412 | 22.955 | 28.098 | 788.267 | 793.410 | 6 |
| 2019 | 626.884 | 292.021 | 24.335 | 31.350 | 29.324 | 661.586 | 659.560 | 6 |
| 2018 | 500.149 | 369.292 | 30.774 | 30.490 | 11.410 | 412.619 | 393.539 | 3 |
| 2017 | 60.660 | 38.760 | 3.230 | 4.142 | 0 | 42.279 | 38.137 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.26%
Lichiditate curentă
15.99
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-4.26%
Profit net per salariat
-7.286 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.64% | 33.92% | 30.02% | 0% | 32.15% | 46.58% | 73.84% | 63.9% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -4.26% | 40.3% | 53.01% | 0% | 20.29% | 44.28% | 93.84% | 100% |
| Profit net per salariat | -7.286 Lei | 36.838 Lei | 24.110 Lei | 0 Lei | 26.825 Lei | 48.670 Lei | 123.097 Lei | 38.760 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
8.69
Durata medie încasare creanțe
404.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 1.09 | 1.59 | 1.48 | 0.61 | 0.91 | 1.18 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 8.69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 404.63 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 129.271 Lei | 108.616 Lei | 80.299 Lei | 63.022 Lei | 83.446 Lei | 104.481 Lei | 166.716 Lei | 60.660 Lei |
Lichiditate curentă
15.99
Lichiditate imediată
14.68
Pondere active imobilizate
0.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.99 | 11.6 | 9.77 | 6.39 | 34.34 | 21.1 | 13.53 | 10.21 |
| Lichiditate imediată | 14.68 | 11.6 | 9.77 | 6.39 | 34.34 | 21.1 | 13.53 | 10.21 |
| Pondere active imobilizate | 0.61% | 0.49% | 2.37% | 5.1% | 3.44% | 4.24% | 2.69% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.39% | 99.51% | 97.63% | 94.9% | 96.56% | 95.76% | 97.31% | 100% |
©Firme.ro