Companie
Detalii identificare
Nume firmăA-PLATZ ARHITECTURA SRL
Cod unic de înregistrare RO 36528067 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/465/2016
EUIDROONRC.J19/465/2016
Data înființării15.09.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaCîntarului nr. 8, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
571.229
Profit (Lei)
166.009
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 571.229 | 166.009 | 13.834 | 56.807 | 117.956 | 171.183 | 236.252 | 2 |
| 2023 | 370.752 | 85.557 | 7.130 | 66.857 | 15.870 | 142.263 | 91.982 | 2 |
| 2022 | 224.322 | 17.154 | 1.430 | 22.198 | 1.193 | 86.301 | 66.208 | 2 |
| 2021 | 226.469 | 56.043 | 4.670 | 11.490 | 10.701 | 127.482 | 127.054 | 2 |
| 2020 | 271.929 | 126.059 | 10.505 | 27.456 | 12.710 | 157.475 | 143.121 | 1 |
| 2019 | 216.623 | 41.392 | 3.449 | 22.148 | 17.560 | 53.500 | 49.218 | 2 |
| 2018 | 153.793 | 88.753 | 7.396 | 8.929 | 25.223 | 115.616 | 131.910 | 2 |
| 2017 | 185.622 | 162.424 | 13.535 | 2.353 | 3.861 | 160.068 | 161.576 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.27%
Lichiditate curentă
3.01
Viteza rotație active
1.98
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.27%
Profit net per salariat
83.005 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.06% | 23.08% | 7.65% | 24.75% | 46.36% | 19.11% | 57.71% | 87.5% |
| Marjă profit brut | 30.74% | 24.05% | 8.59% | 25.62% | 47.19% | 20.11% | 59.89% | 90.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 70.27% | 93.01% | 25.91% | 44.11% | 88.08% | 84.1% | 67.28% | 100% |
| Profit net per salariat | 83.005 Lei | 42.779 Lei | 8.577 Lei | 28.022 Lei | 126.059 Lei | 20.696 Lei | 44.377 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.98
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
19.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.98 | 2.34 | 2.56 | 1.64 | 1.6 | 3.05 | 1.09 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 19.15 zile | 39.77 zile | 51.48 zile | 27.18 zile | 57.86 zile | 3.99 zile | 2.86 zile | 37.24 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 285.615 Lei | 185.376 Lei | 112.161 Lei | 113.235 Lei | 271.929 Lei | 108.312 Lei | 76.897 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.01
Lichiditate imediată
3.01
Pondere active imobilizate
40.8%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.01 | 2.13 | 3.89 | 11.1 | 5.74 | 2.42 | 12.95 | 68.03 |
| Lichiditate imediată | 3.01 | 2.13 | 3.89 | 11.1 | 5.74 | 2.42 | 12.95 | 68.03 |
| Pondere active imobilizate | 40.8% | 10.04% | 1.36% | 7.74% | 7.47% | 24.71% | 17.91% | 2.36% |
| Pondere active circulante | 59.2% | 89.96% | 98.64% | 92.26% | 92.53% | 75.29% | 82.09% | 97.64% |
©Firme.ro