Companie
Detalii identificare
Nume firmăMETFOR TRAVEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 36537324 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016002265132
EUIDROONRC.J2016002265132
Data înființării19.09.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5510
Această clasă include asigurarea cazării de scurtă durată, de obicei zilnică sau săptămânală, pentru vizitatori. Cazarea este asigurată în camere de oaspeţi şi apartamente mobilate, uneori prevăzute cu chicinete. Unităţile clasificate aici asigură servicii zilnice de curăţenie şi oferă musafirilor o gamă de servicii suplimentare cum ar fi servicii de asigurare a hranei şi băuturilor, parcare, servicii de spălătorie, camere de gimnastică şi piscine, facilităţi recreative şi facilităţi pentru conferinţe şi convenţii. Această clasă include servicii de cazare furnizate de: -hoteluri -hoteluri din staţiuni balneare -hoteluri cu apartamente -moteluri Această clasă exclude: -asigurarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare permanentă, de obicei lunar sau anual,
diviziunea 68
diviziunea 68
Industrie
Hoteluri şi restaurante
SectorHoteluri si alte facilitati de cazare
Obiect activitateHoteluri si alte facilitati de cazare similare
Informații de contact
AdresaIndustrială nr. 20, Ovidiu, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
366.000
Profit (Lei)
1.674
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 366.000 | 1.674 | 140 | 26.920 | 8.175.659 | 1.059.541 | 9.208.280 | 2 |
| 2024 | 163.000 | 8.067 | 672 | 19.251 | 4.723.880 | 761.977 | 5.466.606 | 1 |
| 2023 | 95.146 | 750 | 63 | 7.144 | 2.943.888 | 281.795 | 3.218.539 | 1 |
| 2022 | 313.432 | 12.632 | 1.053 | 3.231 | 2.965.934 | 255.056 | 3.217.789 | 4 |
| 2021 | 451.342 | 3.182 | 265 | 104.805 | 2.921.300 | 388.633 | 3.205.157 | 5 |
| 2020 | 221.303 | 0 | 0 | 8.784 | 2.875.266 | 335.271 | 3.201.975 | 3 |
| 2019 | 236.713 | 6.157 | 513 | 18.922 | 2.837.460 | 417.711 | 3.236.301 | 4 |
| 2018 | 481.476 | 76.895 | 6.408 | 46.489 | 2.001.035 | 74.996 | 2.030.144 | 6 |
| 2017 | 468.270 | 8.273 | 689 | 125.445 | 1.875.148 | 203.546 | 1.953.249 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.02%
Lichiditate curentă
39.36
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.02%
Profit net per salariat
837 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.46% | 4.95% | 0.79% | 4.03% | 0.71% | 0% | 2.6% | 15.97% | 1.77% |
| Marjă profit brut | 0.53% | 5.68% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.02% | 0.15% | 0.02% | 0.39% | 0.1% | 0% | 0.19% | 3.79% | 0.42% |
| Profit net per salariat | 837 Lei | 8.067 Lei | 750 Lei | 3.158 Lei | 636 Lei | 0 Lei | 1.539 Lei | 12.816 Lei | 1.379 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
4.95
Durata medie încasare creanțe
589.38 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.03 | 0.03 | 0.1 | 0.14 | 0.07 | 0.07 | 0.23 | 0.23 |
| Viteza rotație stocuri | 4.95 | 2.2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 589.38 zile | 803.34 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 183.000 Lei | 163.000 Lei | 95.146 Lei | 78.358 Lei | 90.268 Lei | 73.768 Lei | 59.178 Lei | 80.246 Lei | 78.045 Lei |
Lichiditate curentă
39.36
Lichiditate imediată
36.61
Pondere active imobilizate
88.53%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 39.36 | 39.58 | 39.44 | 78.94 | 3.71 | 38.17 | 22.08 | 1.61 | 1.62 |
| Lichiditate imediată | 36.61 | 35.73 | 39.44 | 78.94 | 3.71 | 38.17 | 22.08 | 1.61 | 1.62 |
| Pondere active imobilizate | 88.53% | 86.11% | 91.26% | 92.08% | 88.26% | 89.56% | 87.17% | 96.39% | 90.21% |
| Pondere active circulante | 11.47% | 13.89% | 8.74% | 7.92% | 11.74% | 10.44% | 12.83% | 3.61% | 9.79% |
©Firme.ro