Companie
Detalii identificare
Nume firmăATHENAEUM TRANSLATIONS & INTERPRETING SERVICES SRL
Cod unic de înregistrare36608719 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/13171/2016
EUIDROONRC.J40/13171/2016
Data înființării06.10.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7430
-
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati de traducere scrisa si orala (interpreti)
Informații de contact
AdresaSubcetate nr. 72, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
56.824
Profit (Lei)
-17.683
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 56.824 | -17.683 | -1.474 | 102.818 | 2.896 | 2.895 | -97.027 | 1 |
| 2023 | 87.744 | 0 | 0 | 102.793 | 7.860 | 15.589 | -79.344 | 1 |
| 2022 | 93.961 | 0 | 0 | 86.492 | 0 | 7.471 | -79.021 | 1 |
| 2021 | 95.895 | 0 | 0 | 91.668 | 0 | 8.457 | -69.077 | 1 |
| 2020 | 97.859 | 0 | 0 | 2.876 | 0 | 10.335 | 8.459 | 1 |
| 2019 | 119.791 | 14.070 | 1.173 | 2.497 | 0 | 41.630 | 39.133 | 1 |
| 2018 | 125.987 | 18.522 | 1.544 | 2.303 | 0 | 52.928 | 50.564 | 1 |
| 2017 | 110.540 | 51.571 | 4.298 | 9.003 | 0 | 64.545 | 55.542 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-31.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.22%
Lichiditate curentă
0.03
Viteza rotație active
9.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-31.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.22%
Profit net per salariat
-17.683 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -31.12% | 0% | 0% | 0% | 0% | 11.75% | 14.7% | 46.65% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.61% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.22% | 0% | 0% | 0% | 0% | 35.95% | 36.63% | 92.85% |
| Profit net per salariat | -17.683 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 14.070 Lei | 18.522 Lei | 51.571 Lei |
Viteza rotație active
9.81
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
3.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 9.81 | 3.74 | 12.58 | 11.34 | 9.47 | 2.88 | 2.38 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.84 zile | 52.34 zile | 28.42 zile | 28.8 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 56.824 Lei | 87.744 Lei | 93.961 Lei | 95.895 Lei | 97.859 Lei | 119.791 Lei | 125.987 Lei | 110.540 Lei |
Lichiditate curentă
0.03
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
50.01%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.03 | 0.15 | 0.09 | 0.09 | 3.59 | 16.67 | 22.98 | 7.17 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.15 | 0.09 | 0.09 | 3.59 | 16.67 | 22.98 | 7.17 |
| Pondere active imobilizate | 50.01% | 33.52% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 49.99% | 66.48% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro