Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTABILITATE GENERALA SRL
Cod unic de înregistrare3675118 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000371265
EUIDROONRC.J1993000371265
Data înființării02.04.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6311
Această clasă include asigurarea infrastructurii pentru serviciile de găzduire a paginilor web, de prelucrare a datelor şi activităţi conexe. Sunt incluse activităţi specializate de găzduire, cum ar fi găzduirea paginilor web, servicii de streaming (organizare fluxuri) sau găzduire de aplicaţii. Activităţile de prelucrare a datelor includ prelucrarea completă şi elaborarea de rapoarte specializate pe baza datelor furnizate de către clienţi sau asigurarea prelucrării automate a datelor şi servicii de introducere a datelor, inclusiv activităţi de rulare a bazei de date (executare funcţiuni). Această clasă exclude: -activităţile unde furnizorul foloseşte computerul doar ca un instrument de lucru (unealtă) sunt clasificate potrivit naturii serviciilor furnizate.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii informatice
Obiect activitatePrelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
Informații de contact
AdresaSuseni, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
195.950
Profit (Lei)
4.999
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 195.950 | 4.999 | 417 | 21.489 | 26.201 | 41.881 | 46.593 | 2 |
| 2024 | 180.080 | 70.536 | 5.878 | 19.362 | 5.738 | 90.774 | 77.150 | 1 |
| 2023 | 184.977 | 114.684 | 9.557 | 10.522 | 0 | 17.136 | 6.614 | 1 |
| 2022 | 114.050 | 66.336 | 5.528 | 9.208 | 0 | 12.310 | 3.102 | 1 |
| 2021 | 93.940 | 45.128 | 3.761 | 5.276 | 0 | 8.256 | 2.980 | 1 |
| 2020 | 83.270 | 38.606 | 3.217 | 4.974 | 0 | 17.935 | 12.961 | 1 |
| 2019 | 60.350 | 16.382 | 1.365 | 5.439 | 1.222 | 20.678 | 16.461 | 1 |
| 2018 | 56.600 | 3.548 | 296 | 9.109 | 4.888 | 46.406 | 42.185 | 1 |
| 2017 | 47.120 | 10.795 | 900 | 7.202 | 8.554 | 37.285 | 38.637 | 1 |
| 2016 | 50.870 | 14.447 | 1.204 | 4.250 | 13.137 | 19.872 | 28.759 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.73%
Lichiditate curentă
1.95
Viteza rotație active
2.88
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.73%
Profit net per salariat
2.500 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.55% | 39.17% | 62% | 58.16% | 48.04% | 46.36% | 27.14% | 6.27% | 22.91% | 28.4% |
| Marjă profit brut | 3.55% | 40.17% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.73% | 91.43% | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.52% | 8.41% | 27.94% | 50.23% |
| Profit net per salariat | 2.500 Lei | 70.536 Lei | 114.684 Lei | 66.336 Lei | 45.128 Lei | 38.606 Lei | 16.382 Lei | 3.548 Lei | 10.795 Lei | 14.447 Lei |
Viteza rotație active
2.88
Viteza rotație stocuri
19.6
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.88 | 1.87 | 10.79 | 9.26 | 11.38 | 4.64 | 2.76 | 1.1 | 1.03 | 1.54 |
| Viteza rotație stocuri | 19.6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 3.65 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 97.975 Lei | 180.080 Lei | 184.977 Lei | 114.050 Lei | 93.940 Lei | 83.270 Lei | 60.350 Lei | 56.600 Lei | 47.120 Lei | 50.870 Lei |
Lichiditate curentă
1.95
Lichiditate imediată
1.48
Pondere active imobilizate
38.48%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.95 | 4.69 | 1.63 | 1.34 | 1.56 | 3.61 | 3.8 | 5.09 | 5.18 | 4.68 |
| Lichiditate imediată | 1.48 | 4.69 | 1.63 | 1.34 | 1.56 | 3.61 | 3.8 | 5.09 | 5.18 | 4.68 |
| Pondere active imobilizate | 38.48% | 5.95% | 0% | 0% | 0% | 0% | 5.58% | 9.53% | 18.66% | 39.8% |
| Pondere active circulante | 61.52% | 94.05% | 100% | 100% | 100% | 100% | 94.42% | 90.47% | 81.34% | 60.2% |
©Firme.ro