Companie
Detalii identificare
Nume firmăSCHITEANU MEDICAL CARE SRL
Cod unic de înregistrare RO 36824895 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016016225403
EUIDROONRC.J2016016225403
Data înființării12.12.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8621
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala generala
Informații de contact
AdresaTeiul Doamnei nr. 110, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
361.125
Profit (Lei)
55.313
Număr angajați
3
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 361.125 | 55.313 | 4.609 | 82.500 | 4.793 | 133.220 | 55.513 | 3 |
| 2024 | 365.946 | 151.069 | 12.589 | 16.363 | 6.033 | 161.599 | 151.269 | 3 |
| 2023 | 282.018 | 137.163 | 11.430 | 10.467 | 5.073 | 142.757 | 137.363 | 2 |
| 2022 | 238.046 | 100.491 | 8.374 | 7.918 | 6.381 | 102.228 | 100.691 | 2 |
| 2021 | 220.620 | 57.817 | 4.818 | 8.543 | 7.689 | 58.871 | 58.017 | 2 |
| 2020 | 201.075 | 94.262 | 7.855 | 7.463 | 5.638 | 96.287 | 94.462 | 2 |
| 2019 | 198.292 | 93.084 | 7.757 | 5.623 | 0 | 98.907 | 93.284 | 2 |
| 2018 | 162.634 | 56.148 | 4.679 | 134.681 | 0 | 191.007 | 56.326 | 2 |
| 2017 | 135.505 | 29.184 | 2.432 | 6.632 | 0 | 35.993 | 29.361 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.64%
Lichiditate curentă
1.61
Viteza rotație active
2.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.64%
Profit net per salariat
18.438 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.32% | 41.28% | 48.64% | 42.21% | 26.21% | 46.88% | 46.94% | 34.52% | 21.54% |
| Marjă profit brut | 18.26% | 44.23% | 49.64% | 43.21% | 27.2% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.64% | 99.87% | 99.85% | 99.8% | 99.66% | 99.79% | 99.79% | 99.68% | 99.4% |
| Profit net per salariat | 18.438 Lei | 50.356 Lei | 68.582 Lei | 50.246 Lei | 28.909 Lei | 47.131 Lei | 46.542 Lei | 28.074 Lei | 9.728 Lei |
Viteza rotație active
2.62
Viteza rotație stocuri
334.68
Durata medie încasare creanțe
128.93 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.62 | 2.18 | 1.91 | 2.19 | 3.31 | 1.97 | 2 | 0.85 | 3.76 |
| Viteza rotație stocuri | 334.68 | 1402.09 | 1639.64 | 801.5 | 723.34 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 128.93 zile | 152.85 zile | 23.6 zile | 0.62 zile | 4.67 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 120.375 Lei | 121.982 Lei | 141.009 Lei | 119.023 Lei | 110.310 Lei | 100.538 Lei | 99.146 Lei | 81.317 Lei | 45.168 Lei |
Lichiditate curentă
1.61
Lichiditate imediată
1.6
Pondere active imobilizate
3.47%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.61 | 9.88 | 13.64 | 12.91 | 6.89 | 12.9 | 17.59 | 1.42 | 5.43 |
| Lichiditate imediată | 1.6 | 9.86 | 13.62 | 12.87 | 6.86 | 12.9 | 17.59 | 1.42 | 5.43 |
| Pondere active imobilizate | 3.47% | 3.6% | 3.43% | 5.88% | 11.55% | 5.53% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.53% | 96.4% | 96.57% | 94.12% | 88.45% | 94.47% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro