Companie
Detalii identificare
Nume firmăFRUCT-SIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 36856765 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2016000961065
EUIDROONRC.J2016000961065
Data înființării20.12.2016 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
125
Această clasă include:
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi
Informații de contact
AdresaSimioneşti, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
76.192
Profit (Lei)
15.462
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76.192 | 15.462 | 1.289 | 53.865 | 28.025 | 116.637 | 90.797 | 1 |
| 2024 | 125.592 | 4.859 | 405 | 64.811 | 38.273 | 101.873 | 75.335 | 1 |
| 2023 | 110.281 | 8.169 | 681 | 91.232 | 49.496 | 112.212 | 70.476 | 1 |
| 2022 | 112.628 | 19.424 | 1.619 | 113.800 | 70.669 | 105.438 | 62.307 | 1 |
| 2021 | 79.499 | 6.807 | 567 | 139.763 | 118.389 | 64.257 | 42.883 | 1 |
| 2020 | 116.629 | 3.658 | 305 | 51.413 | 36.213 | 51.276 | 36.076 | 2 |
| 2019 | 68.868 | 14.341 | 1.195 | 51.846 | 12.727 | 41.547 | 2.428 | 2 |
| 2018 | 90.110 | 6.444 | 537 | 130.312 | 75.154 | 43.045 | -12.113 | 2 |
| 2017 | 29.956 | 0 | 0 | 146.342 | 89.779 | 36.906 | -19.657 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.03%
Lichiditate curentă
2.17
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17.03%
Profit net per salariat
15.462 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.29% | 3.87% | 7.41% | 17.25% | 8.56% | 3.14% | 20.82% | 7.15% | 0% |
| Marjă profit brut | 23.61% | 4.74% | 8.01% | 17.74% | 8.7% | 3.7% | 22.67% | 7.85% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 17.03% | 6.45% | 11.59% | 31.17% | 15.87% | 10.14% | 100% | -53.2% | 0% |
| Profit net per salariat | 15.462 Lei | 4.859 Lei | 8.169 Lei | 19.424 Lei | 6.807 Lei | 1.829 Lei | 7.171 Lei | 3.222 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
3.84
Durata medie încasare creanțe
124.73 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.9 | 0.68 | 0.64 | 0.44 | 1.33 | 1.27 | 0.76 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 3.84 | 6.51 | 1.63 | 1.58 | 2.91 | 8.44 | 2.12 | 6.35 | 3.81 |
| Durata medie încasare creanțe | 124.73 zile | 52.92 zile | 57.65 zile | 19.7 zile | 16.12 zile | 7.4 zile | 1.5 zile | 31.68 zile | 145.41 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 76.192 Lei | 125.592 Lei | 110.281 Lei | 112.628 Lei | 79.499 Lei | 58.315 Lei | 34.434 Lei | 45.055 Lei | 14.978 Lei |
Lichiditate curentă
2.17
Lichiditate imediată
1.8
Pondere active imobilizate
19.37%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.17 | 1.57 | 1.23 | 0.93 | 0.46 | 1 | 0.8 | 0.33 | 0.25 |
| Lichiditate imediată | 1.8 | 1.27 | 0.49 | 0.3 | 0.26 | 0.73 | 0.18 | 0.22 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 19.37% | 27.31% | 30.61% | 40.13% | 64.82% | 41.39% | 23.45% | 63.58% | 70.87% |
| Pondere active circulante | 80.63% | 72.69% | 69.39% | 59.87% | 35.18% | 58.61% | 76.55% | 36.42% | 29.13% |
©Firme.ro