Companie
Detalii identificare
Nume firmăGERONTO MEDFAM S.R.L.
Cod unic de înregistrare36891614 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/6/2017
EUIDROONRC.J38/6/2017
Data înființării05.01.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8621
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
-consultaţii şi tratamente medicale în domeniul medicinei generale, efectuate de către medicii generalişti Această clasă exclude: -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi paramedicale ale moaşelor, infirmierelor şi fizioterapeuţilor,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta medicala generala
Informații de contact
AdresaAlexandru Ioan Cuza nr. 17, Oraş Ocnele Mari, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
630.852
Profit (Lei)
170.310
Număr angajați
5
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 630.852 | 170.310 | 14.193 | 169.977 | 270.072 | 116.220 | 218.711 | 5 |
| 2023 | 584.505 | 120.499 | 10.042 | 195.679 | 324.056 | 163.564 | 294.271 | 5 |
| 2022 | 441.677 | 15.070 | 1.256 | 285.962 | 417.691 | 345.110 | 477.406 | 5 |
| 2021 | 381.538 | 20.028 | 1.669 | 181.035 | 262.666 | 390.800 | 472.431 | 5 |
| 2020 | 370.640 | 165.912 | 13.826 | 13.277 | 71.456 | 394.913 | 453.092 | 4 |
| 2019 | 351.469 | 177.193 | 14.766 | 22.491 | 91.107 | 219.308 | 287.924 | 4 |
| 2018 | 284.458 | 152.240 | 12.687 | 9.030 | 337 | 271.664 | 262.971 | 4 |
| 2017 | 205.601 | 110.531 | 9.211 | 7.584 | 499 | 117.816 | 110.731 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.87%
Lichiditate curentă
0.68
Viteza rotație active
1.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.87%
Profit net per salariat
34.062 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27% | 20.62% | 3.41% | 5.25% | 44.76% | 50.41% | 53.52% | 53.76% |
| Marjă profit brut | 29.55% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 77.87% | 40.95% | 3.16% | 4.24% | 36.62% | 61.54% | 57.89% | 99.82% |
| Profit net per salariat | 34.062 Lei | 24.100 Lei | 3.014 Lei | 4.006 Lei | 41.478 Lei | 44.298 Lei | 38.060 Lei | 36.844 Lei |
Viteza rotație active
1.63
Viteza rotație stocuri
2353.93
Durata medie încasare creanțe
38.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.63 | 1.2 | 0.58 | 0.58 | 0.79 | 1.13 | 1.05 | 1.74 |
| Viteza rotație stocuri | 2353.93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 38.15 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 126.170 Lei | 116.901 Lei | 88.335 Lei | 76.308 Lei | 92.660 Lei | 87.867 Lei | 71.115 Lei | 68.534 Lei |
Lichiditate curentă
0.68
Lichiditate imediată
0.68
Pondere active imobilizate
69.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.68 | 0.84 | 1.21 | 2.16 | 29.74 | 9.75 | 30.08 | 15.53 |
| Lichiditate imediată | 0.68 | 0.84 | 1.21 | 2.16 | 29.74 | 9.75 | 30.08 | 15.53 |
| Pondere active imobilizate | 69.91% | 66.46% | 54.76% | 40.2% | 15.32% | 29.35% | 0.12% | 0.42% |
| Pondere active circulante | 30.09% | 33.54% | 45.24% | 59.8% | 84.68% | 70.65% | 99.88% | 99.58% |
©Firme.ro