Companie
Detalii identificare
Nume firmăNOVOCASA SRL
Cod unic de înregistrare36919294 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/94/2017
EUIDROONRC.J12/94/2017
Data înființării16.01.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6831
Această clasă include activităţi de tranzacţii imobiliare realizate de către agenţiile imobiliare: -servicii de intermediere pentru cumpărarea , vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităţi de consultanţă şi servicii de evaluare privind cumpărarea, vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităti ale agenţilor care încheie precontracte (angajamente scrise), în vederea realizării unei tranzacţii Imobiliare Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910
6910
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAgentii imobiliare
Informații de contact
AdresaAlmaşului nr. 4, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
53.746
Profit (Lei)
-25.064
Număr angajați
0
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 53.746 | -25.064 | -2.089 | 15.652 | 4.326 | 262.160 | 250.834 | 0 |
| 2024 | 60.169 | -2.508 | -209 | 10.293 | 5.883 | 280.308 | 275.898 | 0 |
| 2023 | 105.509 | 47.761 | 3.980 | 19.231 | 7.000 | 290.637 | 278.406 | 0 |
| 2022 | 67.290 | 18.171 | 1.514 | 14.365 | 1.117 | 245.203 | 231.955 | 0 |
| 2021 | 52.280 | 0 | 0 | 6.825 | 2.233 | 218.376 | 213.784 | 0 |
| 2020 | 82.188 | 28.079 | 2.340 | 10.775 | 3.350 | 226.046 | 218.621 | 0 |
| 2019 | 106.394 | 32.810 | 2.734 | 10.299 | 0 | 200.841 | 190.542 | 0 |
| 2018 | 152.383 | 55.625 | 4.635 | 3.650 | 0 | 161.382 | 157.732 | 0 |
| 2017 | 143.091 | 101.907 | 8.492 | 5.913 | 0 | 108.020 | 102.107 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-46.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.99%
Lichiditate curentă
16.75
Viteza rotație active
0.2
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-46.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.99%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -46.63% | -4.17% | 45.27% | 27% | 0% | 34.16% | 30.84% | 36.5% | 71.22% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 54.24% | 30% | 0% | 37.16% | 33.84% | 39.5% | 74.22% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -9.99% | -0.91% | 17.16% | 7.83% | 0% | 12.84% | 17.22% | 35.27% | 99.8% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.2
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1752.79 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.2 | 0.21 | 0.35 | 0.27 | 0.24 | 0.36 | 0.53 | 0.94 | 1.32 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1752.79 zile | 1636.26 zile | 906.18 zile | 1097.08 zile | 1243.46 zile | 814.53 zile | 525.57 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
16.75
Lichiditate imediată
16.75
Pondere active imobilizate
1.62%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16.75 | 27.23 | 15.11 | 17.07 | 32 | 20.98 | 19.5 | 44.21 | 18.27 |
| Lichiditate imediată | 16.75 | 27.23 | 15.11 | 17.07 | 32 | 20.98 | 19.5 | 44.21 | 18.27 |
| Pondere active imobilizate | 1.62% | 2.06% | 2.35% | 0.45% | 1.01% | 1.46% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.38% | 97.94% | 97.65% | 99.55% | 98.99% | 98.54% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro