Companie
Detalii identificare
Nume firmăM.I.K.A. EXPERTISE SRL
Cod unic de înregistrare RO 36920060 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/96/2017
EUIDROONRC.J35/96/2017
Data înființării16.01.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaPatriarh Miron Cristea nr. 13, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
317.892
Profit (Lei)
130.257
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 317.892 | 130.257 | 10.855 | 96.121 | 3.878 | 220.854 | 131.457 | 2 |
| 2023 | 293.650 | 124.341 | 10.362 | 10.631 | 6.666 | 136.106 | 132.430 | 2 |
| 2022 | 274.353 | 164.324 | 13.694 | 8.909 | 4.419 | 170.502 | 167.015 | 1 |
| 2021 | 254.861 | 169.709 | 14.142 | 4.132 | 6.556 | 165.946 | 170.909 | 1 |
| 2020 | 94.051 | 45.867 | 3.822 | 6.230 | 3.719 | 66.672 | 65.189 | 1 |
| 2019 | 148.520 | 104.965 | 8.747 | 20.606 | 2.056 | 126.661 | 109.849 | 1 |
| 2018 | 136.809 | 128.098 | 10.675 | 1.147 | 0 | 129.867 | 129.298 | 0 |
| 2017 | 53.377 | 47.477 | 3.956 | 384 | 0 | 48.670 | 48.477 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.09%
Lichiditate curentă
2.3
Viteza rotație active
1.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.09%
Profit net per salariat
65.129 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.98% | 42.34% | 59.9% | 66.59% | 48.77% | 70.67% | 93.63% | 88.95% |
| Marjă profit brut | 42.39% | 43.32% | 60.78% | 68.41% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.09% | 93.89% | 98.39% | 99.3% | 70.36% | 95.55% | 99.07% | 97.94% |
| Profit net per salariat | 65.129 Lei | 62.171 Lei | 164.324 Lei | 169.709 Lei | 45.867 Lei | 104.965 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.41
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
174.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.41 | 2.06 | 1.57 | 1.48 | 1.34 | 1.15 | 1.05 | 1.1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 174.46 zile | 81.02 zile | 196.05 zile | 184.04 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 158.946 Lei | 146.825 Lei | 274.353 Lei | 254.861 Lei | 94.051 Lei | 148.520 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.3
Lichiditate imediată
2.3
Pondere active imobilizate
1.73%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.3 | 12.8 | 19.14 | 40.16 | 10.7 | 6.15 | 113.22 | 126.74 |
| Lichiditate imediată | 2.3 | 12.8 | 19.14 | 40.16 | 10.7 | 6.15 | 113.22 | 126.74 |
| Pondere active imobilizate | 1.73% | 4.67% | 2.53% | 3.8% | 5.28% | 1.6% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 98.27% | 95.33% | 97.47% | 96.2% | 94.72% | 98.4% | 100% | 100% |
©Firme.ro