Companie
Detalii identificare
Nume firmăCADASTRU MAXIM SRL
Cod unic de înregistrare RO 36922095 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000032010
EUIDROONRC.J2017000032010
Data înființării17.01.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaSeptimius Severus nr. 55, Alba Iulia, Alba
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
556.288
Profit (Lei)
346.403
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 556.288 | 346.403 | 28.867 | 82.004 | 97.623 | 332.893 | 348.512 | 1 |
| 2023 | 294.079 | 106.689 | 8.891 | 10.935 | 724 | 119.009 | 108.798 | 2 |
| 2022 | 295.643 | 143.869 | 11.989 | 51.335 | 463 | 197.981 | 147.109 | 2 |
| 2021 | 297.840 | 175.974 | 14.665 | 73.322 | 476 | 252.060 | 179.214 | 2 |
| 2020 | 296.543 | 132.056 | 11.005 | 23.340 | 639 | 183.374 | 160.673 | 3 |
| 2019 | 296.059 | 144.086 | 12.007 | 24.731 | 359 | 196.648 | 172.616 | 3 |
| 2018 | 199.822 | 108.226 | 9.019 | 85.056 | 555 | 221.031 | 136.530 | 1 |
| 2017 | 200.181 | 178.104 | 14.842 | 5.331 | 0 | 183.635 | 178.304 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
62.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.39%
Lichiditate curentă
4.06
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
62.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.39%
Profit net per salariat
346.403 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 62.27% | 36.28% | 48.66% | 59.08% | 44.53% | 48.67% | 54.16% | 88.97% |
| Marjă profit brut | 64.56% | 37.26% | 49.64% | 60.06% | 45.17% | 49.67% | 55.15% | 89.97% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.39% | 98.06% | 97.8% | 98.19% | 82.19% | 83.47% | 79.27% | 99.89% |
| Profit net per salariat | 346.403 Lei | 53.345 Lei | 71.935 Lei | 87.987 Lei | 44.019 Lei | 48.029 Lei | 108.226 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
217.55 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 2.46 | 1.49 | 1.18 | 1.61 | 1.5 | 0.9 | 1.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 217.55 zile | 144.71 zile | 228.22 zile | 273.72 zile | 130.5 zile | 183.89 zile | 217.34 zile | 163.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 556.288 Lei | 147.040 Lei | 147.822 Lei | 148.920 Lei | 98.848 Lei | 98.686 Lei | 199.822 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
4.06
Lichiditate imediată
4.06
Pondere active imobilizate
22.68%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.06 | 10.88 | 3.86 | 3.44 | 7.86 | 7.95 | 2.6 | 34.45 |
| Lichiditate imediată | 4.06 | 10.88 | 3.86 | 3.44 | 7.86 | 7.95 | 2.6 | 34.45 |
| Pondere active imobilizate | 22.68% | 0.6% | 0.23% | 0.19% | 0.35% | 0.18% | 0.25% | 0% |
| Pondere active circulante | 77.32% | 99.4% | 99.77% | 99.81% | 99.65% | 99.82% | 99.75% | 100% |
©Firme.ro