Companie
Detalii identificare
Nume firmăSANITARY & HOSPITAL SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 36972786 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2017000281230
EUIDROONRC.J2017000281230
Data înființării02.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
AdresaPrivighetorilor nr. 25, Oraş Măgurele, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.723.328
Profit (Lei)
414.396
Număr angajați
2
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.723.328 | 414.396 | 34.533 | 1.776.765 | 1.363.222 | 947.420 | 535.496 | 2 |
| 2024 | 3.462.089 | 485.089 | 40.424 | 2.321.771 | 1.472.578 | 1.454.001 | 606.190 | 2 |
| 2023 | 1.964.886 | 361 | 30 | 2.172.355 | 1.609.758 | 1.117.750 | 555.240 | 3 |
| 2022 | 2.939.772 | 608.465 | 50.705 | 2.263.269 | 1.409.326 | 1.562.405 | 708.545 | 3 |
| 2021 | 3.157.360 | 565.544 | 47.129 | 1.546.135 | 309.464 | 1.965.675 | 730.353 | 2 |
| 2020 | 2.820.606 | 496.729 | 41.394 | 776.828 | 311.995 | 961.097 | 496.969 | 2 |
| 2019 | 962.761 | 123.607 | 10.301 | 354.150 | 6.681 | 657.199 | 309.730 | 0 |
| 2018 | 592.373 | 103.368 | 8.614 | 165.605 | 0 | 357.355 | 191.750 | 0 |
| 2017 | 397.093 | 88.182 | 7.349 | 127.162 | 83 | 215.461 | 88.382 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.39%
Lichiditate curentă
0.53
Viteza rotație active
1.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
77.39%
Profit net per salariat
207.198 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.22% | 14.01% | 0.02% | 20.7% | 17.91% | 17.61% | 12.84% | 17.45% | 22.21% |
| Marjă profit brut | 18.63% | 17.16% | 1.09% | 21.74% | 18.86% | 18.57% | 14.63% | 20.45% | 25.22% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 77.39% | 80.02% | 0.07% | 85.88% | 77.43% | 99.95% | 39.91% | 53.91% | 99.77% |
| Profit net per salariat | 207.198 Lei | 242.545 Lei | 120 Lei | 202.822 Lei | 282.772 Lei | 248.365 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.18
Viteza rotație stocuri
15.45
Durata medie încasare creanțe
83.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.18 | 1.18 | 0.72 | 0.99 | 1.39 | 2.22 | 1.45 | 1.66 | 1.84 |
| Viteza rotație stocuri | 15.45 | 20.14 | 8.79 | 10.8 | 9.72 | 18.46 | 36.63 | 38.22 | 11.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 83.75 zile | 125.97 zile | 148.35 zile | 137.15 zile | 144.85 zile | 22.02 zile | 133.9 zile | 138.32 zile | 50.19 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.361.664 Lei | 1.731.045 Lei | 654.962 Lei | 979.924 Lei | 1.578.680 Lei | 1.410.303 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.53
Lichiditate imediată
0.43
Pondere active imobilizate
59%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.53 | 0.63 | 0.51 | 0.69 | 1.27 | 1.24 | 1.86 | 2.16 | 1.69 |
| Lichiditate imediată | 0.43 | 0.55 | 0.41 | 0.57 | 1.06 | 1.04 | 1.78 | 2.06 | 1.43 |
| Pondere active imobilizate | 59% | 50.32% | 59.02% | 47.42% | 13.6% | 24.51% | 1.01% | 0% | 0.04% |
| Pondere active circulante | 41% | 49.68% | 40.98% | 52.58% | 86.4% | 75.49% | 98.99% | 100% | 99.96% |
©Firme.ro