Companie
Detalii identificare
Nume firmăBERTON TEXTIL SRL
Cod unic de înregistrare36988537 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ5/147/2017
EUIDROONRC.J5/147/2017
Data înființării06.02.2017 - 9 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4779
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Informații de contact
AdresaAvram Iancu nr. 2, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
80.328
Profit (Lei)
-12.226
Număr angajați
1
Vechime
9 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 80.328 | -12.226 | -1.019 | 25.675 | 0 | 3.039 | -22.636 | 1 |
| 2023 | 107.685 | 0 | 0 | 18.033 | 0 | 7.624 | -10.409 | 1 |
| 2022 | 118.496 | 0 | 0 | 16.254 | 0 | 9.858 | -6.396 | 1 |
| 2021 | 110.150 | 0 | 0 | 15.283 | 0 | 11.964 | -3.319 | 1 |
| 2020 | 95.678 | 11.008 | 917 | 20.148 | 17 | 30.332 | 10.201 | 1 |
| 2019 | 65.831 | 7.161 | 597 | 15.760 | 117 | 14.837 | -806 | 1 |
| 2018 | 45.996 | 0 | 0 | 13.885 | 217 | 5.701 | -7.967 | 1 |
| 2017 | 19.373 | 0 | 0 | 10.825 | 317 | 3.813 | -6.695 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-15.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.01%
Lichiditate curentă
0.12
Viteza rotație active
26.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-15.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.01%
Profit net per salariat
-12.226 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -15.22% | 0% | 0% | 0% | 11.51% | 10.88% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 12.49% | 11.88% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 54.01% | 0% | 0% | 0% | 100% | -888.46% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -12.226 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 11.008 Lei | 7.161 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
26.43
Viteza rotație stocuri
30.35
Durata medie încasare creanțe
0.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 26.43 | 14.12 | 12.02 | 9.21 | 3.15 | 4.4 | 7.77 | 4.69 |
| Viteza rotație stocuri | 30.35 | 15.4 | 12.56 | 9.83 | 3.63 | 5.25 | 10.58 | 9.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.01 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 7.2 zile | 1.66 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.328 Lei | 107.685 Lei | 118.496 Lei | 110.150 Lei | 95.678 Lei | 65.831 Lei | 45.996 Lei | 19.373 Lei |
Lichiditate curentă
0.12
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.12 | 0.42 | 0.61 | 0.78 | 1.51 | 0.94 | 0.41 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.04 | 0.03 | 0.05 | 0.2 | 0.15 | 0.1 | 0.16 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.06% | 0.78% | 3.67% | 7.68% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.94% | 99.22% | 96.33% | 92.32% |
©Firme.ro